Rozrywka

  • 3 czerwca 2024
  • 8 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1918

XXIX Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego

Za nami:

Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Urzędem Miasta i przy współpracy Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Miejskiej PSP będzie organizować pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej XXIX Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, które odbędą się w sobotę 8 czerwca. Inauguracja imprezy odbędzie się o 11.00 na Placu Ratuszowym.

28. Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego - 27.05.2023
28. Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego - 27.05.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Tradycyjnie już po raz 29.,Fundacja organizuje imprezę poświęconą propagowaniu bezpieczeństwa na drogach. Zgodnie ze statutem wydarzenie to ma na celu podniesienie poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestników ruchu drogowego, a szczególny nacisk kładzie się na edukację dzieci i młodzieży. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem społecznym, gdyż łączy w sobie wartościowe treści merytoryczne z elementami zabawy i rekreacji.

- W międzyszkolnym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego wezmą udział drużyny ze szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Szkoły zwycięskich drużyn otrzymają nagrody rzeczowe takie jak tablice interaktywne, projektory i urządzenia wielofunkcyjne. Łączna wartość przyznanych nagród wyniesie 27.000,00 zł. Na zwycięzców konkursów indywidualnych czekają cenne nagrody rzeczowe, natomiast dla wszystkich pozostałych uczestników konkursów - nagrody pocieszenia - informują organizatorzy.

- Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego poprzedzony będzie korowodem młodzieży, która przejdzie ulicami miasta z Placu Ratuszowego na Plac Wojska Polskiego, a inwencja drużyn szkolnych biorących w nim udział zostanie oceniona przez jury konkursowe i nagrodzona specjalnymi nagrodami rzeczowymi. Hasło tegorocznego korowodu to "Szlakiem Bajek" - dodają.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan imprezy:

Plac Ratuszowy:

  • godz.: 11.00 - zbiórka pod Ratuszem drużyn szkolnych,
  • godz.: 11.15 - uroczyste otwarcie Dni Bezpieczeństwa przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej i wręczenie przedstawicielom młodzieży kluczy do Miasta,
  • godz.: 11.30 - wymarsz korowodu z Placu Ratuszowego trasą: ul. Ks. Stojałowskiego, ul. Cechowa, ul. 11 Listopada, Plac Wojska Polskiego.


Tereny Placu Wojska Polskiego:

  • godz.: 12.00 do 13.15 - koncert zespołu „Ciocia Tunia”,
  • godz.: 13.20 - ogłoszenie wyników międzyszkolnego konkursu brd i wręczenie nagród przez Prezydenta Miasta i przedstawicieli Fundacji,
  • godz.: 14.00 - występy zespołów Domów Kultury,
  • godz.: 15.00 - Zakończenie Dni Bezpieczeństwa.


W godzinach od 12.00 do 15.00 gry, zabawy, animacje, malowanie buziek, zajęcia edukacyjne przygotowane przez służby mundurowe.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Bielsku Białej, "w sobotę 8 czerwca w godz. 11.15-12.30 w związku z organizacją XXIX Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury i Ratownictwa Drogowego zostaną wyłączone z ruchu kołowego następujące ulice: ks. Stanisława Stojałowskiego, Cechowa, 11 Listopada. Na placu Ratuszowym utrudnienia potrwają od 7 czerwca od godz. 13.00 do dnia 8 czerwca do godz. 12.30.

XXIX Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego
XXIX Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego · fot. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

Zac / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.