Rozrywka

  • 28 maja 2024
  • 2 czerwca 2024
  • wyświetleń: 459

"Tata też czyta" - kampania społeczna w Książnicy Beskidzkiej

Za nami:

Książnica Beskidzka i księgarnia internetowa Tantis z Bielska-Białej zapraszają do udziału w akcji społecznej "Tata też czyta". 2 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka w Bibliotece tatusiowie z Bielska-Białej będą mogli wziąć udział w maratonie głośnego czytania.

"Tata też czyta" to kampania społeczna, której inicjatorami są Fundacja Powszechnego Czytania i wydawnictwo Tatarak. Według badań mężczyźni i chłopcy w Polsce czytają dziś dużo mniej niż kobiety i dziewczynki. Wynika to między innymi z braku wzorca czytającego mężczyzny w rodzinie.

- To naprawdę bardzo ważna akcja i kiedy dostaliśmy zaproszenie do udziału w niej, nie zastanawialiśmy się ani chwili - mówi Justyna Gałka z księgarni Tantis. W ramach akcji we współpracy z Książnicą Beskidzką zorganizowany zostanie maraton czytania na głos. Każdy tata, który przyjdzie do Książnicy w dniu 2 czerwca i poczyta dzieciom przez kwadrans otrzyma książkowy upominek ufundowany przez księgarnię Tantis.

- Zachęcamy gorąco tatusiów z Bielska-Białej do udziału w akcji. Pora zmienić te niekorzystne proporcje i pokazać światu, że tata też czyta, również w naszym mieście! - dodaje Justyna Gałka. Na maraton obowiązują zapisy telefoniczne - 33 822 82 21. Maraton odbywać się będzie w godzinach 11.00 - 13.00 i 14.00 - 16.00.

"Tata też czyta" - kampania społeczna w Książnicy Beskidzkiej
fot. Materiały prasowe

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.