Rozrywka

  • 1 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 830

Wystawa bielskiego fotografa w Sferze. "Fermenty" w obiektywie Dudziaka

Za nami:

Wielkimi krokami zbliża się 24. edycja Festiwalu Kabaretowego Fermenty. Oprócz stand-upów i przeglądów kabaretowych na mieszkańców Bielska-Białej czekają liczne wydarzenia dodatkowe. W Galerii Sfera można podziwiać zdjęcia Darka Dudziaka poświęcone poprzednim edycjom festiwalu. Wystawa fotograficzna potrwa do 10 kwietnia.

Darek „Daro” Dudziak jest rodowitym Bielszczaninem, który od ponad 30 lat zajmuje się profesjonalnie fotografią. Przez cały ten czas konsekwentnie promuje sztukę fotografii w regionie - zarówno jako autor licznych wystaw, jak i Prezes Beskidzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Jednym z głównych tematów prac Darka Dudziaka jest Bielsko-Biała - jej architektura, historia oraz codzienne życie mieszkańców miasta. Artysta utrwala na zdjęciach emocje towarzyszące uczestnikom licznie organizowanych lokalnych wydarzeń kulturalnych. Od 2015 roku dokumentuje również przebieg Festiwalu Kabaretowego Fermenty, a efekty jego pracy będzie można zobaczyć podczas wystawy w Galerii Sfera.

- To krótki wycinek „wielkiej rodzinnej opowieści”. Moje obserwacje, zatrzymane ulotne momenty tego, co się dzieje nie tylko na scenie, ale także poza nią - mówi Darek "Daro" Dudziak, fotograf, autor wystawy.

- Gdy zostałem zaproszony w 2015 roku, do współpracy, myślałem, że będzie to kolejna moja przygoda z rejestrowaniem bielskiego wydarzenia. To była jedna strona medalu, bo ta druga mnie urzekła na tyle, że trudno mi sobie obecnie wyobrazić rezygnacje czy niemożność brania udziału w tym „fermencie”. To co się przed i podczas Festiwalu dzieje, można porównać do organizacji dużej, rodzinnej imprezy, gdzie wszyscy z pasją i pełnym zaangażowaniem się krzątają z „iskrą” w oczach. Świetnie się to obserwuje, trudniej zatrzymuje w kadrze ujęcia. Staram się to robić jak najlepiej potrafię - dodaje..

Wystawa „Fermenty w obiektywie Darka Daro Dudziaka” będzie dostępna do 10 kwietnia w Galerii Sfera (Galeria I, parter). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Festiwal Kabaretowy Fermenty jest organizowany w Bielsku-Białej od 1999 roku. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 2-8 kwietnia. Podczas 7 dni na bielskich scenach zaprezentuje się niemal 50 artystów, wykonawców i grup kabaretowych z całej Polski. W trakcie festiwalu odbędzie się również konkurs, w którym o Statuetkę Złotego Fermentu zawalczą adepci polskiej sceny kabaretowej.

kr / bielsko.info

źródło: Galeria Sfera

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.