Rozrywka

  • 22 lutego 2013
  • 26 lutego 2013
  • wyświetleń: 4304

TV: Mała Syrenka w Banialuce

W Teatrze Lalek Banialuka można zobaczyć jedną z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena - "Małą Syrenkę" - w reżyserii Petra Nosálka.Mała Syrenka w wykonaniu aktorów Banialuki spełnia dokładnie te funkcje, która każda tradycyjna baśń pełnić powinna. Jest opowieścią o dojrzewaniu i o tym, co najważniejsze w miłości. Uczy, że prawdziwie kocha ten, kto potrafi pozbyć się egoizmu w imię prawdziwego szczęścia drugiej osoby.

Spektakl oparty na pięknej i wzruszającej baśni konfrontuje młodego człowieka z podstawowymi wewnętrznymi dylematami, jednocześnie wspierając go w trudnościach związanych z psychologicznymi problemami dorastania i integracji osobowości. Inscenizacja Małej Syrenki sprawi, ze niejeden widz utożsami się z bohaterką, by wspólnie z nią przeżywać trudy wieku dorastania - zmagać się z poczuciem własnej tożsamości oraz pierwszymi fascynacjami.

W skomercjonalizowanym świecie spektakl Banialuki stanowi ciekawą alternatywę dla disneyowskich bajek zawsze zakończonych happy endem. Bez upiększania pokazuje bowiem świat, w którym każda podejmowana decyzja niesie za sobą bardziej lub mniej istotne konsekwencje.

Spektakl można zobaczyć 26, 27 i 28 lutego oraz 1 i 3 marca. Szczegółowy repertuar Teatru Banialuka w kalendarzu "Co, gdzie, kiedy" (w prawym menu).

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj