Rozrywka

  • 8 marca 2024
  • wyświetleń: 1071

Książki ożyją po raz kolejny. Kiermasz już w ten weekend

Za nami:

Już w sobotę (9 marca) w Galerii Sfera odbędzie się kolejny charytatywny kiermasz "Żyjące książki". Dochód z niego zostanie przeznaczony na wsparcie dla ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz budowę żyjących biblioteczek.

Kolejny kiermasz "Żyjące Książki" już w sobotę, 9 lutego
Kolejny kiermasz "Żyjące Książki" już w sobotę, 9 lutego · fot. mat. pras.


Na wszystkich chętnych czekać będą różne pozycje, również te trudno dostępne i unikatowe. Organizatorzy proszą o przynoszenie na kiermasz książek używanych w dobrym stanie, które są przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dotychczasowe edycje pokazały, że miłośnicy każdego gatunku znajdą coś dla siebie - w ciągu 6 lat trwania akcji drugie życie zdobyło już ponad 100 tysięcy książek.

Używane książki można również przynosić w inne dni do Punktu Informacyjnego Galerii, który czynny jest w godzinach 10:00-18:00 (od wtorku do czwartku).

Dochód z najbliższego wydarzenia będzie przekazany regionalnym ośrodkom opiekuńczym i schroniskom dla bezdomnych zwierząt. Organizatorzy w planach mają budowę kolejnych żyjących biblioteczek, do których budowy użyte będą materiały z recyklingu.

Warto również zaznaczyć, że poza aspektem charytatywnym, akcja „Żyjące Książki” spełnia jeszcze jeden ważny cel - promuje postawy proekologiczne. Niepotrzebne książki trafiają na kiermasz, a następnie do nowego właściciela zgodnie z ideami zero waste.

kr / bielsko.info

źródło: Galeria Sfera

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.