bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 17 lutego 2013
  • 24 lutego 2013
  • wyświetleń: 3653

Salon Poezji z Schimscheiner

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

24 lutego Galeria Bielska BWA zaprasza na 63. Bielską Edycję Krakowskiego Salonu Poezji "Jarmark rymów". Gościem spotkania będzie Beata Schimscheiner, aktorka teatralna i filmowa, związana na stałe z Teatrem Ludowym w Krakowie.

Beata Schimscheiner
Gościem 63. Bielskiej Edycji Krakowskiego Salonu Poezji będzie


Aktorka będzie czytać wiersze Juliana Tuwima razem z Rafałem Sawickim, aktorem, od 1997 roku związanym z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Organizowany od 2002 roku Krakowski Salon Poezji, to inicjatywa Anny Dymnej. W niedzielne przedpołudnia aktorzy czytali swoje ulubione wiersze. Słowom towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. Z publicznością spotykali się aktorzy teatrów krakowskich i goście zapraszani z innych miast.

Z czasem Salony tworzone były w innych miastach Polski. Dzięki inicjatywie Centrum Sztuki Kontrast od 2006 roku Bielska Edycja Krakowskiego Salonu Poezji była organizowana w Muzeum w Bielsku-Białej. Od stycznia 2013 roku bielski Salon Poezji organizowany jest w Galerii Bielskiej BWA.

Początek o godz. 11.00. Wstęp wolny.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj