Reklama

Rozrywka

  • 1 lutego 2024
  • wyświetleń: 1066

Jazz Forum przyznało nagrody. Wyróżnieni muzycy związani z Bielskiem-Białą

Miesięcznik Jazz Forum od lat organizuje plebiscyt Jazz Top, w którym wyróżnia najlepszych muzyków tego nurtu. W tym roku dwie nagrody trafiły do artystów, którzy związani są z Bielskiem-Białą.

Album "Wooden Music II" Tomasz Stańko Quintet został uznany za Historyczny Album Roku miesięcznika Jazz Forum
Album "Wooden Music II" Tomasz Stańko Quintet został uznany za Historyczny Album Roku miesięcznika Jazz Forum · fot. BCK


Historycznym Albumem Roku uznano krążek "Wooden Music II" słynnego kwintetu Tomasza Stańko - założyciela, a obecnie patrona bielskiej Jazzowej Jesieni. Album ten zawiera "odkopane" w archiwach jednej z niemieckich stacji radiowych (po ponad półwieczu) nagrania z koncertu w Hamburgu z 1972 roku. Warto wspomnieć, że w poprzedniej edycji plebiscytu nagroda ta została przyznana pierwszej części wydawnictwa.

Za Nową Nadzieję jazzu została uznana z kolei Kasia Pietrzko, która w ubiegłym roku już po raz trzeci zaprezentowała swój specjalny projekt muzyczny na Jazzowej Jesieni im. Tomasza Stańko.

Dodajmy, że Muzykiem Roku został uznany Leszek Możdżer, który wystąpi już niedługo w naszym mieście na Zadymce Jazzowej.

Loading...

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.