bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 8 lutego 2013
  • 12 lutego 2013
  • wyświetleń: 2403

Promocja książki Truszkowskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

We wtorek, 12 lutego Galeria Bielska BWA zaprasza na koncert promujący najnowszą książkę Jerzego Truszkowskiego.

bwa, truszkowski


"Post Partum Post Mortem. Artyści awangardowi w społeczeństwie socjalistycznym w Polsce 1968-1988 (od Jacka "Krokodyla" Malickiego do Jacka Mikołaja Rydeckiego)" - to tytuł najnowszej książki Jerzego Truszkowskiego o charakterze źródłowym, zawierającej informacje związane z działalnością i twórczością najmniej znanych artystów polskiej awangardy lat 1968-1988.

Bohaterami książki są: Jacek Malicki, Paweł Kwiek, Andrzej Partum, Zbyszko Trzeciakowski oraz Jacek Mikołaj Rydecki. Autor podaje też podstawowe informacje na temat ruchu artystycznego Kultura Zrzuty, który został zainicjowany w 1978 roku na łódzkim Strychu przez Włodzimierza Adamiaka, Marka Janiaka i Zbigniewa Liberę.

Przybliżając wiedzę o dorobku bohaterów książki, autor uwzględnia szerokie tło oraz kontekst artystyczny i społeczno-polityczny epoki realnego socjalizmu. Wydawcą książki jest Galeria BWA.

Książkę promować będzie koncert grupy muzyczno-wizualnej Jerzego Truszkowskiego "Nihilistyczny alians orgiastyczny Sternenhoch".

Koncert odbędzie się o godz. 19.00, po wernisażu wystawy duetu Czekalska+Golec "The Favorite Works ¼".

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj