bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 lutego 2013
  • 24 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2827

Konkurs 41. Biennale Malarstwa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bielska BWA ogłosiła kolejną edycję konkursu dla artystów malarzy - 41. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2013", nad którym patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bwa, biennale
40. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2011", Galeria Bielska BWA 2011, fragment ekspozycji, fot. Krzysztof Morcinek


Regulamin 41. Biennale Malarstwa

Tegoroczna formuła konkurs będzie bardziej dostępna. Po raz pierwszy w 51-letniej historii "Bielskiej Jesieni" organizatorzy dopuszczają do udziału w konkursie artystów malarzy nieposiadających dyplomu wyższej uczelni artystycznej. Swoje obrazy mogą przysłać nie tylko osoby z tytułem magistra sztuki, ale też inni artyści zajmujący się malarstwem.

Chętni do uczestnictwa w konkursie artyści mogą nadesłać od trzech do pięciu prac w wersji elektronicznej, w terminie od 1 marca do 30 kwietnia 2013 roku. Zostaną one poddane ocenie jury, które organizatorzy powołują odrębnie do każdej edycji biennale. Jury w pierwszym etapie zakwalifikuje obrazy do wystawy, natomiast w II etapie - na podstawie oryginałów prac - wybierze laureatów regulaminowych nagród i wyróżnień.

Nowością tegorocznej edycji biennale jest także jego własna strona internetowa pod nazwą Biennale Malarstwa Bielska Jesień - bj.galeriabielska.pl ]bj.galeriabielska.pl [/url]

Kuratorką 41. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2013” jest Grażyna Cybulska.

Na oficjalne głoszenie wyników konkursu i otwarcie wystawy Galeria Bielska BWA zaprasza w piątek, 8 listopada 2013 roku o godz. 17.00. W sobotę, 9 listopada, Galeria Bielska BWA zaprasza na panel dyskusyjny o polskim malarstwie współczesnym.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj