Reklama

Rozrywka

  • 6 listopada 2023
  • 8 listopada 2023
  • wyświetleń: 2611

To komedia romantyczna inna niż wszystkie. Producenci chcą nakręcić w Bielsku-Białej jej drugą część

Za nami bielska premiera filmu "Uwierz w Mikołaja". Widzowie zebrani w kinie Helios mogli nie tylko obejrzeć najnowszą produkcję, ale także wziąć udział w dyskusji z jej twórcami. Producenci zapowiedzieli, że chcą nakręcić drugą część, oczywiście w naszym mieście. Po seansie widzowie zwracali uwagę, że jest to komedia romantyczna inna niż wszystkie.

Bielska premiera filmu „Uwierz w Mikołaja” w kinie Helios - 5.11.2022 · fot. mp / bielsko.info


W niedzielę 5 listopada do kina Helios przybyli nie tylko przedstawiciele samorządu na czele z wiceprezydentami Przemysławem Kamińskim oraz Adamem Ruśniakiem, ale także Magdalena Witkiewicz, autorka książki, na podstawie której powstał film, reżyserka Anna Wieczur oraz odtwórcy głównych ról - Aleksandra Grabowska i Grzegorz Daukszewicz.

Film, trwający ponad półtora godziny, nie jest typową komedią romantyczną, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić w ostatnich latach. Są chwile wzruszenia oraz niepokoju, ale także, co warto podkreślić, sceny, dzięki którym widzowie dosłownie płaczą ze śmiechu - przede wszystkim dzięki pensjonariuszom domu spokojnej starości "Happy End", w których zagrała czołówka polskich aktorów z Bohdanem Łazuką na czele.

Losy bohaterów niezmiennie przeplatają się z Bielskiem-Białą. Film pokazuje nasze miasto jako miejsce magiczne, w którym wszystko jest możliwe. Co ciekawe, niektórych scen, jak tej na ulicy Schodowej czy też ukazującej sufit bielskiego dworca, pierwotnie miało nie być w produkcji, o czym mówili twórcy.

Bielska premiera filmu „Uwierz w Mikołaja” w kinie Helios - 5.11.2022
Bielska premiera filmu „Uwierz w Mikołaja” w kinie Helios - 5.11.2022 · fot. mp / bielsko.info


Czy film powtórzy sukces bestsellerowej książki, na podstawie której został nakręcony? Produkcja ma wszelkie predyspozycje do tego, aby tak się stało. Po seanse niektórzy z widzów zwracali uwagę, że jest to komedia romantyczna inna, niż wszystkie, i że są nią pozytywnie zaskoczeni. Trzeba przyznać, że ruch, aby wyświetlać ją jednak w kinach, a nie w serwisie streamingowym, był strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Po seansie, który zakończyła burza oklasków, odbyła się dyskusja z twórcami filmu. Wzruszenia nie kryła Magdalena Witkiewicz, autorka książki "Uwierz w Mikołaja". - To jest spełnienie marzeń. W tym roku obchodzę 15 lat od debiutu, więc jest to tak doskonały prezent, że jestem bezkrytycznie zachwycona filmem - podkreśliła.

Reżyserka Anna Wieczur podziękowała za możliwość nakręcenia filmu w Bielsku-Białej. - Mieszkańcy i władze miasta - byliście dla nas wspaniali. Chcę bardzo podziękować za to, że cały ten czas trudnych, bo zimowych, zdjęć był tutaj wspaniały. Mieszkańcy, gdy zajęliśmy ulice, centrum, to rzeczywiście nie było ani jednego momentu, w którym czulibyśmy się jako intruzi. Wręcz przeciwnie - spotkaliśmy się tutaj ze wspaniałą organizacją, wsparciem władz, za co bardzo dziękuję - powiedziała.

Bielska premiera filmu „Uwierz w Mikołaja” w kinie Helios - 5.11.2022
Bielska premiera filmu „Uwierz w Mikołaja” w kinie Helios - 5.11.2022 · fot. mp / bielsko.info


Jak to się stało, że film był nakręcony w Bielsku-Białej? Mówili o tym jego producenci. - Znając rejony gór, zaczęliśmy je eksplorować. I Bielsko-Biała urzekło nas urodą. Do tego zetknęliśmy się z entuzjastycznym przyjęciem władz - wtedy zgasły wszelkie wątpliwości - zwrócili uwagę Magdalena Nalepa.

Kto zasugerował, aby Bielsko-Biała stało się miejscem kręcenia filmu? Przyznał się do tego Piotr Belka, co wywołało burze oklasków. - Jest to miasto, do którego dość łatwo dojechać, jest piękne, jest blisko gór - to, na czym nam najbardziej nam zależało, czyli śnieg - wyliczał. Na końcu wyraził nadzieję, że ekipa przyjedzie na Podbeskidzie nakręcić drugą część filmu.

Komedia romantyczna "Uwierz w Mikołaja" wejdzie do kin w całej Polsce w piątek 10 listopada, jednak już teraz można obejrzeć go w bielskich kinach Helios oraz Cinema City.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.