bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 30 stycznia 2013
  • 31 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2511

Street art i graffiti w Polsce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W czwartek, 31 stycznia Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie z Elżbietą Dymną i Marcinem Rutkiewiczem, autorami wydanego w 2012 roku albumu pt. "Między anarchią a galerią. Polski street art część 2".

bwa, street art


Album jest niemal kompletnym opisem polskiego street artu, z tysiącem ilustracji dokumentujących sztukę ulicy. Autorzy diagnozują zjawisko, omawiają granice gatunku, przybliżają uliczne style i techniki twórcze oraz ich genezę (np. mural, szablon, instalacje i obiekty, vlepka, writing, street logo, graffiti abstrakcyjne, fotorealistyczne czy kolejowe), prezentują sylwetki i prace kilkudziesięciu artystów.

Będzie to pierwsze spotkanie w przygotowanym przez Galerię Bielską BWA i Fundację Klamra, trzyczęściowym cyklu pod hasłem "Street art i graffiti w Polsce".

28 lutego o graffiti w czasach PRL-u opowiedzą Ewa Chabros i Grzegorz Kmita "Patyczak", autorzy wydanej przez wrocławski Instytut Pamięci Narodowej książki pod tym samym tytułem.

28 marca odbędzie się spotkanie z Tomaszem Sikorskim wraz z Marcinem Rutkiewiczem, dotyczące albumu "Graffiti w Polsce 1940-2010".

Wszystkie spotkania odbędą się o godzinie 17.00.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj