Reklama

Rozrywka

  • 15 września 2023
  • wyświetleń: 402

[FOTO] Kapela NoToHop z DK w Wapienicy wraca ze Złotym Dyplomem z Bułgarii

Kapela NoToHop z Domu Kultury w Wapienicy brała udział w festiwalu folklorystycznym BALKAN FOLK FEST - Varna 2023, prezentując utwory muzyczne regionu Górali Śląskich oraz melodie Łuku Karpat.

Kapela NoToHop z DK w Wapienicy wraca ze Złotym Dyplomem z Bułgarii · fot. Dom Kultury w Wapienicy


Już w drugim dniu pobytu odbył się koncert na scenie przy festiwalowym hotelu Zora w miejscowości Złote Piaski. Prezentowały się wówczas zespoły taneczne oraz instrumentalne z Serbii, Bułgarii, Białorusi oraz z Polski. - Po pierwszych dźwiękach publika zamarła wsłuchując się w każdy utwór z zaciekawieniem - relacjonuje Dom Kultury w Wapienicy.

Brawa oraz gratulacje składane na ręce instruktorki Małgorzaty Waluś były radością i mobilizacją do pracy na kolejne dni pobytu. - Na plażowanie oraz muzyczną integracje również znalazł się czas, ale okoliczności sprzyjały pracy nad jakością brzmienia oraz nowym repertuarem - opowiada instruktor zespołu.

Koncert finałowy festiwalu odbył się 7 sierpnia na scenie Sali Kongresowej w Warnie. - Młodzież jest pełna zapału do dalszych działań i wyzwań muzycznych jakie szykuje im pani instruktor. Dom Kultury w Wapienicy z radością wspiera działania młodych zdolnych członków kapeli - podsumowuje wapienicka placówka.

mp / bielsko.info

źródło: Dom Kultury w Wapienicy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.