bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 10 marca 2023
  • 12 marca 2023
  • wyświetleń: 4790

Na pl. Wojska Polskiego pojawiła się druga żaba. Kiedy zakończenie prac?

W grudniu ubiegłego roku, podczas pierwszej przymiarki, tuż obok krawędzi fontanny, zaprezentowano pierwszą z żab mających zdobić to miejsce. Grająca na flecie, stojąca żaba, autorstwa poznańskiego artysty Grzegorza Godawy została już odlana z brązu i oczekuje na instalację.

Reklama

Druga żaba na pl. Wojska Polskiego · fot. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej


W czwartek, 9 marca rzeźbiarz zaprezentował projekt drugiego płaza. - Żabi kompan w dopasowanym kubraczku zasiądzie na drugim końcu południowej krawędzi fontanny, odchylając się nieco do tyłu jakby unosił pyszczek w stronę słońca. W lewej łapce trzyma otwartą parasolkę, opierając ją na ramieniu, w prawej zaś małą łódeczkę, w której widzimy miniaturową żabkę. Pod lewą nogą, zakończoną płetwą, artysta umieścił beczułeczkę z widocznym rokiem „2023” - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Biaej.

Zastosowane motywy nawiązują do płaskorzeźby umieszczonej na elewacji pobliskiej kamienicy „Pod Żabami”. W prezentacji, podobnie jak w grudniu, uczestniczyli przedstawiciele miejskich służb odpowiedzialnych za końcowy wygląd placu. Ekipie przewodniczył nadzorujący inwestycję zastępca prezydenta miasta Przemysław Kamiński.

- Miejsce przyszłego posadowienia żab jest więc już ostatecznie ustalone, druga żaba w najbliższych dniach również przeobrazi się w odlew z brązu, a instalację obydwu figur zaplanowano na przełom kwietnia i maja. Zaraz po tym na placu Wojska Polskiego rozpoczną się odbiory techniczne, tak aby w czerwcu móc oficjalnie oddać go w użytkowanie - podsumowuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.