bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 10 marca 2023
  • 12 marca 2023
  • wyświetleń: 4704

Gwiazda TVN uczyła się gotować u kucharza z Bielska-Białej

Czy można nauczyć się gotować w zaledwie jeden dzień? akie wyzwanie podjął Filip Chajzer, który do tej pory nie posiadał umiejętności sprawnego działania w kuchni. Prezenter Dzień Dobry TVN postanowił więc nauczyć się podstaw gotowania pod okiem prawdziwego profesjonalisty - kucharza z Bielska-Białej, Sebastiana Olmy. Jak sobie poradził i co przyrządził?

Reklama

Gwiazda TVN uczyła się gotować u kucharza z Bielska-Białej
Gwiazda TVN uczyła się gotować u kucharza z Bielska-Białej · fot. Dzień Dobry TVN


- Zawsze ciekawili mnie ludzie, którzy w dorosłym wieku nie potrafią wykonać czynności w miarę oczywistych dla przeciętnego nastolatka. Ja np. mam 38 lat i tak: nie umiem gwizdać, nie umiem prasować, nie umiem też tańczyć. Ale jest jeszcze jedna rzecz, którą postanowiłem zmienić - nie potrafię gotować - wyznał w materiale Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

Prezenter udał się więc na trwające 10 godzin indywidualne warsztaty kulinarne, które specjalnie dla niego poprowadził Sebastian Olma, kucharz z Bielska-Białej. Panowie rozpoczęli wspólną przygodę od sernika pieczonego w kąpieli wodnej.

- Jeżeli chodzi o gotowanie w kąpieli wodnej, potrzebujesz większą brytfankę, do której sobie najlepiej nalać wody. Piekarnik ustawiasz sobie na termoobieg, czyli najprościej jak się da, pierwszy włącznik - instruował Chajzera ekspert.

Sebastian Olma podczas lekcji gotowania zaznaczył również, że praca w kuchni nie ma żadnego związku z matematyką. - Nie zawsze dwa plus dwa daje cztery, dlatego że np. w przepisie jest podane: "Daj cztery jajka", a się okaże, że to są malutkie jajka albo ogromne jajka i to już Ci robi delikatnie różnicę - wyjaśnił kucharz.

Filip Chajzer podczas warsztatów kulinarnych u Sebastiana Olmy miał okazję przygotować wiele ciekawych, smacznych i jednocześnie prostych dań, które nie powinny sprawić trudności nawet największemu laikowi. Prezenter Dzień Dobry TVN między innymi usmażył stek z polędwicy wołowej w sosie pieprzowym, samodzielnie wyrobił ciasto i pierwszy raz w życiu własnoręcznie zrobił pizzę. Przyrządził także przysmak dla miłośników makaronu.

Jak Filip Chajzer ocenił tę jednodniową, ale intensywną przygodę w kuchni? - Całe życie chciałem się nauczyć grać na fortepianie, ale ja sobie myślę, że nawet najwspanialszy utwór, ba, Chopina nawet, mazurek, nie zrobiłby na gościach takiego wrażenia jak ten sernik, którego nauczyliśmy się, bagatela, w godzinę. Jestem zachwycony i bardzo dziękuję - zwrócił się do swojego nauczyciela.

Reportaż w formie wideo programu Dzień Dobry TVN pod tytułem "Czy można nauczyć się gotować w zaledwie jeden dzień? Filip Chajzer podjął wyzwanie", a także przepisy poszczególnych dań, można znaleźć tutaj.

Sebastian Olma to kucharz z Bielska-Białej. Jest jednym z najzdolniejszych szefów kuchni młodego pokolenia. Zwycięzca II edycji programu TOP CHEF telewizji Polsat. Swoje doświadczenie zdobywał w londyńskich restauracjach, gdzie pracował z największymi chefami kuchni na świecie - w tym m.in. Gordonem Ramsayem czy Tomeme Aikens’em. Poniżej możecie obejrzeć dwa materiały wideo telewizji bielsko.tv z udziałem Sebastiana Olmy, zrealizowane w 2014 roku.mp / bielsko.info

źródło: Dzień Dobry TVN

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.