bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 marca 2023
  • wyświetleń: 5574

Prestiżowy tytuł dla Bielska-Białej? Może dołączyć do elitarnego grona

Był nią Kraków, był nią Wrocław, dlaczego by nie miało być Bielsko-Biała? Miejscowi radni podejmą decyzję, czy miasto będzie ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy kultury!

Reklama

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,Rynek,Świt,LiveBB,fotodnia,instagram
Bielski Rynek tuż przed świtem - 21.11.2021 · fot. @photos_by_dlp


Do bielskiej Rady Miejskiej trafił projekt uchwały w sprawie ubiegania się przez Miasto Bielsko-Biała o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Miejscowi rajcy zadecydują, czy "wyrazić wolę przystąpienia Miasta Bielska-Białej do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (...) w sprawie koordynacji działań na rzecz nadania wybranemu miastu Rzeczypospolitej Polskiej tytułu 'Europejska Stolica Kultury'".

W uzasadnieniu projektu czytamy, iż Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór wniosków aplikacyjnych dla polskich miast ubiegających się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Miasta zainteresowane udziałem w konkursie muszą pisemnie poinformować o zamiarze złożenia wniosku najpóźniej do 14 sierpnia 2023 roku. Termin składania wniosków aplikacyjnych mija 15 września 2023 roku.

"Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, oprócz faktu, że jest ogromnym wyróżnieniem, jest jednocześnie szansą na dynamiczny rozwój miasta i znaczącą poprawę jakości życia mieszkańców. Miasto Bielsko-Biała, z uwagi na swoje dziedzictwo, bogatą historię, niezwykłe położenie na przecięciu szlaków handlowych, wspaniałą architekturę, a przede wszystkim ogromny potencjał twórczy i kreatywność mieszkańców oraz działających tu środowisk twórczych, ma wszelkie atuty aby ubiegać się o ten zaszczytny tytuł" - argumentują wnioskodawcy uchwały.

O tym, czy Bielsko-Biała będzie ubiegać się o ten zaszczytny tytuł, zadecydują radni najprawdopodobniej na najbliższej sesji rady miejskiej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.