Rozrywka

  • 23 lutego 2023
  • 24 marca 2023
  • wyświetleń: 1944

„Wykłady w Sercu” - rekolekcje w podziemiach bielskiego kościoła

Za nami:

W marcu odbędą się wielkopostne wykłady w auli św. Jana Pawła II mieszczącej się w podziemiach kościoła Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

„Wykłady w Sercu” - rekolekcje w podziemiach bielskiego kościoła NSPJ w Bielsku-Białej
„Wykłady w Sercu” - rekolekcje w podziemiach bielskiego kościoła NSPJ w Bielsku-Białej · fot. Parafia NSPJ w Bielsku-Białej


- W ramach cyklu "Wykłady w Sercu" w marcu czeka nas prawdziwa uczta intelektualna. Już dzisiaj zapraszamy na aż trzy wykłady, które jeszcze lepiej pomogą nam przeżyć tegoroczny Wielki Post - mówi ks. Mateusz Dudkiewicz.

To swoista katecheza dla dorosłych. Ideę wykładów oddaje myśl św. Augustyna, która jest mottem tych spotkań: „Uwierz, abyś zrozumiał - zrozum, abyś uwierzył”. Prelegenci będą się starali ukazać relację pomiędzy wiarą i rozumem.

  • W środę, 1 marca ks. prof. dr hab. Andrzej Muszala, wybitny teolog i bioetyk przedstawi temat: "Granice ulepszania człowieka. Spojrzenie chrześcijańskie"
  • W czwartek, 9 marca ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski, jeden z najlepszych polskich biblistów wprowadzi nas w temat: "Wierzę w Kościół Chrystusowy. Biblijne obrazy Kościoła"
  • W piątek, 24 marca o. Jarosław Krawiec, dominikanin z Kijowa, wikariusz Wikariatu Ukrainy podzieli się z nami doświadczeniem czasu wojny w Ukrainie. Po wykładzie w ramach Drogi Krzyżowej prowadzonej przez o. Jarosława będziemy mieli możliwość modlić się o pokój a potem jeszcze nabyć książkę: "Listy z Kijowa".


Wszystkie wykłady odbędą się o godz. 19:15.

- Serdecznie zapraszamy do wielkopostnej refleksji - zachęca ks. M. Dudkiewicz.

„Wykłady w Sercu” w podziemiach bielskiego kościoła

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.