bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 24 stycznia 2023
  • dzisiaj, 09:34
  • wyświetleń: 2067

Budynek bielskiego teatru zagrał w nowym polskim filmie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Budynek Teatru Polskiego w Bielsku-Białej zagrał w filmie "Niebezpieczni gentelmeni", który trafił do kin w piątek, 20 stycznia. Był kręcony w 2021 roku głównie w Zakopanem. By jednak odtworzyć tamtejszy teatr u początku XX wieku, przeniesiono się do Bielska-Białej!

Reklama

Wnętrza Teatru Polskiego zagrały w jednej ze scen filmu "Niebezpieczni gentelmeni"
Wnętrza Teatru Polskiego zagrały w jednej ze scen filmu "Niebezpieczni gentelmeni" · fot. Koi Studio


- Niebezpieczni, ale kulturalni dżentelmeni teraz zawładnęli kinami, a niedawno przejęli też naszą scenę. Budynek Teatru Polskiego "zagrał" w najnowszej produkcji. Fajnie zobaczyć tę piękne wnętrza z innej, filmowej perspektywy. I to jeszcze w jakiej scenie - pisze Teatr Polski w mediach społecznościowych.

Loading...


Tadeusz Boy-Żeleński (w tej roli Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski) - cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów.Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

Obraz ten to reżyserski debiut fabularny Macieja Kawalskiego, wyprodukowany przez Agnieszkę Dziedzic z Koi Studio („Tarapaty”) we współpracy z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham z Aurum Film („Boże Ciało”). Film został uhonorowany Nagrodą Publiczności na 38. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj