bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

 • 6 grudnia 2022
 • 10 grudnia 2022
 • wyświetleń: 1002

Przed nami Beskidzki Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczyrku

Za nami:

Warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych, wspólne kolędowanie, stoiska twórców regionalnych. Bożonarodzeniową aurę dopełni przenikający zapach wigilijnych potraw: czerwonego barszczu, karpia oraz ciast. Już w najbliższą sobotę 10 grudnia w Szczyrku odbędzie się 1. Beskidzki Jarmark Świąteczny.

Reklama

jarmark bożonarodzeniowy
Przed nami Beskidzki Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczyrku - zdj. ilustracyjne


- Tak dużego wydarzenia przed Bożym Narodzeniem dotąd w naszym powiecie nie było - mówi Magdalena Więzik, szefowa promocji w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

W programie wydarzenia na placu św. Jakuba są: pokaz i degustacja potraw przygotowanych przez 3 koła gospodyń wiejskich z powiatu bielskiego oraz kolędowanie z zespołem „Włóczykije” i Zespołem Regionalnym „Ondraszek” ze Szczyrku. Każdy chętny do śpiewania otrzyma śpiewnik z tradycyjnymi kolędami i pastorałkami prosto z Beskidów.

- Zaczynamy w samo południe. Przez cały czas w regionalnej karczmie będą odbywały się warsztaty dla chętnych w każdym wieku. Będziemy wykonywać tradycyjne ozdoby ze słomy i bibuły, spróbujemy zrobić gwiazdę kolędniczą - mówi Więzik. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezenty pod choinkę, odwiedźcie stoiska naszych twórców ludowych.

To nie koniec atrakcji. Dzięki Świątecznemu Konwojowi Radia Zet spróbujecie gorącej czekolady i herbaty, zasiądziecie na Magicznym Tronie Świętego Mikołaja, wejdziecie do fotobudki z kartkami świątecznymi… To wszystko w sobotę od 12:00 do 22:00 w centrum Szczyrku.

Do świętowania zapraszają organizatorzy: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz miasto Szczyrk. Partnerem wydarzenia jest Radio Zet, a patronat honorowy nad nim objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szczegółowy program


 • godz. 12:00 - rozpoczęcie Beskidzkiego Jarmarku Świątecznego

 • godz. 12:00-18:00 - Świąteczny Konwój Radia Zet
 • Czekoladowy Wawel Truck, strefa Blaupunkt z karaoke, strefa Circle K z gorącą czekoladą dla dzieci, strefa Tekane z gorącą herbatą dla dzieci i dorosłych, świąteczne plastyczne animacje, strefa gotowania Radia ZET - kulinarny namiot szefów kuchni z nauką gotowania, Magiczny Tron Świętego Mikołaja, fotobudka z kartkami świątecznymi, kulinarny Food Truck Sokołów

 • godz. 14:00 - pokaz obrzędów „Dziadów Kolędniczych” z Milówki
 • godz. 15:00 - oficjalne otwarcie Jarmarku przez przedstawicieli organizatorów
 • godz. 15:00-18:00 - degustacja świątecznych przysmaków Kół Gospodyń
 • godz. 15:30 - koncert kolęd zespołu „Włóczykije”
 • godz. 17:00 - "Po kolyndzie" - pokaz obrzędów kolędniczych z Kapelą Antoniego Gluzy ze Szczyrku
 • godz. 18:00 - wspólne kolędowanie z Zespołem Regionalnym „Ondraszek” ze Szczyrku
 • godz. 20:00 - koncert hitów świątecznych zespołu „Bartnicky”


Przed nami Beskidzki Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczyrku
Przed nami Beskidzki Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczyrku · fot. Materiały organizatora

mp / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.