Rozrywka

  • 28 listopada 2022
  • wyświetleń: 2976

[ZDJĘCIA] Wyjątkowo gorący i muzyczny weekend w Cavatina Hall

Dwa wyjątkowe, cieszące się wielką frekwencją koncerty odbyły się w ten weekend w Cavatina Hall. W sobotę, w cyklu Laureaci Konkursu Wieniawskiego, odbył się koncert Laureata I Nagrody Konkursu z NFM Filharmonią Wrocławską pod batutą Marka Wroniszewskiego. Natomiast w niedzielę na scenie Cavatina Hall wystąpił Kuba Badach, promujący premierę reedycji albumu - “Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha”. Bilety na oba koncerty wyprzedały się na pniu.

Kuba Badach „Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha.” - 27.11.2022 · fot. Bartłomiej Sidorczuk / bielsko.info


„Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha. Edycja specjalna” to reedycja albumu Kuby Badacha z 2009 roku o tym samym tytule. - Gdy nagrywaliśmy ten album w 2009 roku, do głowy mi nie przyszło, że w 2021 roku nadal będziemy grali koncerty z tym repertuarem. A Wy, najdrożsi słuchacze, wciąż będziecie chcieli się z nami spotykać - mówił artysta.

Piosenki Andrzeja Zauchy okazały się być jednak najtrwalszym pomostem międzypokoleniowym. Ponadczasowe utwory w hołdzie znakomitemu artyście, zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej. Okładkę albumu zaprojektował Andrzej Pągowski. - Dziękuję też wszystkim wspaniałym muzykom, z którymi w każdej minucie wspólnie spędzonej na scenie, miałem zaszczyt i ogromną frajdę odkrywać w tych utworach wciąż coś świeżego i zaskakującego - dodaje Kuba Badach.

Kuba Badach - wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, a także producent muzyczny. Polskiej publiczności dał się poznać jako lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. W 1988 roku jako dwunastolatek nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa wokalna na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Może pochwalić się wieloma nagrodami, m.in. Fryderykiem 2011 i 2012 w kategorii Wokalista.

Laureaci Konkursu Wieniawskiego: Laureat I Nagrody z NFM Filharmonią Wrocławską - 26.11.2022 · fot. Bartłomiej Szczyrba / bielsko.info


Wyjątkowym wydarzeniem cyklu Laureaci Konkursu Wieniawskiego w Cavatina Hall był koncert Laureata I Nagrody Konkursu z NFM Filharmonią Wrocławską pod batutą Marka Wroniszewskiego.

Laureat I Nagrody wystąpił w Cavatina Hall w wyjątkowym towarzystwie. NFM Filharmonia Wrocławska należy do czołowych zespołów symfonicznych na polskiej scenie muzycznej. Koncert poprowadzi Marek Wroniszewski, zastępca dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.

Bilety na wydarzenia w Cavatina Hall można zakupić tutaj.

Oprócz Koncertu skrzypcowego Henryka Wieniawskiego w wykonaniu Laureata Konkursu, w repertuarze znalazły się także kompozycje dwóch polskich twórców: Karola Szymanowskiego oraz Ludomira Różyckiego, których prywatnie łączyły więzy przyjaźni.

Koncert w ramach oficjalnej trasy Laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, organizowanego przez Towarzystwo Wieniawskiego we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety na najbliższe koncerty w Cavatina Hall można zakupić tutaj.

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj