bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 957

[WIDEO] Teatr Polski w filmie z gwiazdorską obsadą. Zobacz zwiastun

Na 20 stycznia 2023 roku zaplanowana jest premiera filmu "Niebezpieczni dżentelmeni", którego fragmenty były kręcone w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. W filmie zagrała plejada polskich gwiazd na czele z Marcinem Dorocińskim, Andrzejem Sewerynem oraz Tomaszem Kotem.

ReklamaZdjęcia do filmu odbywały się w Zakopanem oraz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej - ekipa filmu odwiedziła nasze miasto w czerwcu 2021 roku.

O czym opowiada film? - Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów - możemy przeczytać w opisie filmu.

- Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina… - dodają twórcy "Niebezpiecznych dżentelmenów".

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.