Reklama

Rozrywka

  • 5 listopada 2022
  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1537

Warsztaty edukacyjne "Kształtowanie przestrzeni" w Willi Sixta

Za nami:

Galeria Bielska BWA wspólnie z Izbą Architektów Rzeczpospolitej zaprasza dzieci i młodzież do Willi Sixta na bezpłatne zajęcia poszerzające wiedzę o architekturze i urbanistyce, kształtujące wrażliwość na otoczenie urbanistyczne oraz uświadamiające, że każdy z nas może mieć wpływ na to, co wokół nas w przestrzeni miejskiej.

Warsztaty edukacyjne "Kształtowanie przestrzeni" w Willi Sixta
Warsztaty edukacyjne "Kształtowanie przestrzeni" w Willi Sixta · fot. Galeria Bielska BWA


Warsztaty realizowane są w programie powszechnej edukacji przestrzennej pod hasłem Kształtowanie przestrzeni, zapoczątkowanym przez grupę architektów IARP z Krakowa. Za wzór przyjęto wyjątkowy na skalę europejską program edukacyjny Shaping Space, prowadzony od 1997 roku w Irlandii.

Architekci kierują program do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i innych placówek, takich jak domy kultury czy świetlice wiejskie, do których uczęszcza młodzieży w wieku 12-19 lat.

W trakcie dyskusji, prezentacji i ćwiczeń warsztatowych pomagają odkryć, co w naszym otoczeniu jest najważniejsze. Odnoszą się do historii, teraźniejszości i przyszłości, żeby zwrócić uwagę na tożsamość kulturową i lokalne tradycje. Uświadamiają młodym ludziom, że bez względu na role, jakie grają i będą grać w społeczeństwie, mają wpływ na jakość otaczającej nas przestrzeni.

Spotkania w Willi Sixta w trzech cyklach, każdy po pięć spotkań, odbywać się będą we wtorki o godz. 15.00. Prowadzone będą przez architektkę i edukatorkę Otylię Śleziak.
Zajęcia są bezpłatne (obowiązują zapisy).

Pierwszy cykl pod hasłem „Ja i przestrzeń”, adresowany do młodzieży w wieku 12-15 lat, rozpocznie się we wtorek, 8 listopada o godzinie 15.00 w Willi Sixta (ul. A. Mickiewicza 24, Bielsko-Biała); kolejne zajęcia w dniach: 15, 22, 29 listopada i 6 grudnia.

W styczniu i lutym 2023 roku realizowany będzie drugi i trzeci cykl pod hasłem dla starszej młodzieży (15-19 lat).

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj