bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 18 października 2022
  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 7410

Miasto zrezygnowało z imprezy sylwestrowej na pl. Ratuszowym

W tym roku nie będzie zabawy sylwestrowej na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Zostaną za to zorganizowane „Święta na Starówce”.

Reklama

Sylwester 2021 na Placu Ratuszowym - 31.12.2021
Sylwester 2021 na Placu Ratuszowym - 31.12.2021 · fot. Bielskie Centrum Kultury


Informację potwierdził naszemu portalowi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. - Potwierdzam, że z powodu trudnej sytuacji finansowej bielskiego samorządu związanej m.in. z systematycznie zmniejszającymi się dochodami, co jest efektem zmian wprowadzanych przez Rząd RP w zakresie podatków od osób fizycznych bez systemu rekompensaty pomniejszonych dochodów dla miast na prawach powiatów, a także w związku z wysokim poziomem inflacji oraz gwałtownie rosnącymi cenami energii, Pan Prezydent podjął decyzję o rezygnacji z organizacji imprezy sylwestrowej - poinformował nas przedstawiciel bielskiego Ratusza.

- Jednocześnie zapadła decyzja, że - mimo kłopotów finansowych - zorganizowane zostaną Święta na Starówce, które są imprezą rodzinną, przyciągającą tłumy bielszczan i turystów i w ciągu minionych kilkunastu lat wpisały się w krajobraz miasta - dodał Ficoń.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.