bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 11 października 2022
  • wyświetleń: 1506

Zmarła Sabina Muras, wieloletnia wicedyrektorka Teatru Polskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Teatr Polski w Bielsku-Białej poinformował, że 9 października, w wieku 75 lat zmarła Sabina Muras -wieloletnia zastępczyni dyrektora ds. administracyjnych i ekonomicznych Teatru Polskiego, która znakomitą większość swojego życia zawodowego poświęciła tej scenie, gdzie pracowała 43 lata.

Sabina Muras
Sabina Muras · fot. UM Bielsko-Biała


Poza pracą zawodową pełniła funkcje społeczne i obywatelskie; angażowała się m. in. na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz edukacji muzycznej.

Była współzałożycielką (1995) i działaczką Bielskiego Towarzystwa Muzycznego, które organizowało m. in. koncerty edukacyjne dla młodzieży z bielskich szkół podstawowych i średnich.

Działała jako wolontariuszka na rzecz osób niepełnosprawnych, a także młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym w Fundacji „Drachma"; współorganizowała Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel w Bielsku-Białej. Wspierała również działalność na rzecz dzieci z upośledzeniem umysłowym w Stowarzyszeniu „Serce dla serca".

Kilkakrotnie była honorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru; w 2002 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Bielska-Białej IKAR. Została odznaczona Srebrnym (1986 rok) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (2016 rok).

Msza św. żałobna odbędzie się 13 października o godz. 13:00 w kościele pw. św. Józefa na os. Złote Łany, po niej nastąpi odprowadzenie Zmarłej na cmentarz komunalny w Kamienicy.

mp / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj