Rozrywka

  • 11 października 2022
  • wyświetleń: 1671

[FOTO] Akademia Seniora rozpoczęła nowy ro działalności

Seniorzy zrzeszeni w Akademii Seniora w Bielsku-Białej rozpoczęli kolejny rok działalności. Inauguracja odbyła się 10 października w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Akademia Seniora rozpoczęła nowy ro działalności - 10.10.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Do Kubiszówki przybyli w poniedziałek liczni goście - prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ryszka, radny Rafał Ryplewicz, przewodnicząca Rady Seniorów Elżbieta Rosińska oraz naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego Ewa Swatek.

Członkowie Akademii Seniora w Bielsku-Białej odśpiewali swój hymn. Do akademii zapisało się kilkudziesięcioro nowych członków; podczas inauguracji wręczono im legitymacje członkowskie.
Wykład inauguracyjny pt. Tajemnice Bialskiego Ratusza w 125. rocznicę powstania wygłosił Jacek Kachel. Historyk opowiedział o mało znanych dziejach siedziby Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, przedstawił też filmy - jeden ukazujący Ratusz i tajemniczy tunel ucieczkowy, a drugi prezentujący szczelinę przeciwlotniczą znajdującą się w parku obok Ratusza.

- Celem naszej akademii jest szeroko rozumiana aktywizacja osób starszych, wykorzystanie ich wielkiego potencjału: wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego. Zadaniem Akademii Seniora jest rozwijanie sprawności intelektualnej, fizycznej i kulturalnej seniorów, a także budowanie więzi międzyludzkich, w tym międzypokoleniowych, integrowanie środowiska ludzi starszych, niezależnie od wieku i wykształcenia - mówiła prezes Stowarzyszenia Akademia Seniora Lilianna Zarębińska. - Nasza akademia to nie tylko działalność na rzecz osób starszych czy praca seniorów dla seniorów. Jest to wielopokoleniowe zadanie, do którego zapraszamy osoby w każdym wieku - dodała Zarębińska.

W Akademii Seniora można poszerzać swoją wiedzę, poznawać historię Bielska-Białej, odkrywać piękno najbliższej okolicy w gronie sympatycznych ludzi. Stowarzyszenie ma ciekawe propozycje dla melomanów, miłośników kina, teatru, literatury i malarstwa. Można tam też poprawić swoją sprawność i kondycję fizyczną oraz intelektualną. Większość zajęć odbywa się w Domu Kultury im. W. Kubisz przy ul. Słowackiego 17.

Więcej na temat Akademii Seniora - także wykaz grup i harmonogram zajęć - na stronie internetowej http://stowarzyszenie-as.pl/

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.