bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 września 2022
  • wyświetleń: 983

[FOTO] Bookcrossing zawitał na ulicę 11 Listopada

Niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie kolejnym czytelnikom czyli Bookcrossing zawitał na ulicę 11 Listopada w Bielsku-Białej. Do rozdawania książek włączył się prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Bookcrossing zawitał na ulicę 11 Listopada - 2.09.2022 · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB


2 września przed Dzielnicową Biblioteką Publiczną hasła: Przyjdź! Wybierz książkę! Ciesz się lekturą! popularyzowała Książnica Beskidzka, której pracownicy w ramach akcji bookcrossingu rozdawali przechodniom książki, a nawet odpowiadali czytelnikom na pytania dotyczące poszczególnych pozycji.

Bookcrossing, czyli forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie kolejnym czytelnikom, narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku. Inicjatorem krążenia książek zgodnie z regułą „przeczytaj i podaj dalej” był programista komputerowy Ron Hornbaker.

Idea akcji polega na zostawianiu przeczytanych przez siebie książek w miejscach publicznych, na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach - po to, by każdy mógł z nich skorzystać bez żadnych ram instytucjonalnych w postaci opłat czy kart bibliotecznych.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.