bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 31 sierpnia 2022
  • 3 września 2022
  • wyświetleń: 673

Narodowe Czytanie i gra miejska w Książnicy Beskidzkiej

Za nami:

Dwie oferty kulturalne ma na sobotę, 3 września Książnica Beskidzka. O godzinie 11.00 rozpocznie się "Narodowe czytanie", a w godzinach od 13.00 do 14.30 odbędzie się gra miejska w języku polskim i ukraińskim "Gościnne Miasto Bielsko-Biała".

Książnica Beskidzka podsumowała 2021 rok
Narodowe czytanie i gra miejska w Książnicy Beskidzkiej · fot. UM Bielsko-Biała


Narodowe Czytanie„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w interpretacji aktorów Teatru Polskiego i Teatru Lalek Banialuka.
Znani i lubiani aktorzy bielskich teatrów odczytają wybrane "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Tegoroczne Narodowe Czytanie wpisuje się w uroczyste obchody Dni Bielska-Białej. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano: dzieła Aleksandra Fredry, trylogię Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, nowele polskich autorów, „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Narodowe Czytanie i gra miejska w Książnicy Beskidzkiej
Narodowe Czytanie i gra miejska w Książnicy Beskidzkiej · fot. Książnica Beskidzka


"Gościnne Miasto Bielsko-Biała - Gra miejska w języku polskim i ukraińskimZostań przewodnikiem po Bielsku-Białej, rozwiąż zagadki, odpowiedz na pytania i zdobądź nagrodę!

Mobilna gra miejska z wykorzystaniem kodów QR oraz GPS, zawierająca zagadki, plansze, szyfry, kody i ukryte wskazówki. Gra dla młodzieży i dorosłych z użyciem smartfonów z dostępem do Internetu biegnie szlakiem pomników bielskich bajek oraz przez historyczne punkty miasta. Pokazuje jego najpiękniejsze miejsca i przypomina historię. Trasa będzie przebiegać przez ul. 11 Listopada oraz okolice Rynku, aplikacja GPS będzie kierować do punktów, w które należy się udać i odnaleźć ukryte plansze z kodami QR z zagadkami. Zaprowadzi również do budynku Dzielnicowej Biblioteki Publicznej, w której znajdą się liczne kody, szyfry i ukryte wskazówki związane z książkami dotyczącymi Bielska-Białej.

W grze oprócz wiedzy, spostrzegawczości i pomysłowości liczy się czas - kto pierwszy przejdzie całą trasę i prawidłowo odpowie na pytania zdobywając najwięcej punktów - wygrywa!

Gra napisana jest w dwóch wersjach językowych - polskiej i ukraińskiej.

START: ul. Przechód Schodowy (obok fontanny z syrenką).

Narodowe Czytanie i gra miejska w Książnicy Beskidzkiej
Narodowe Czytanie i gra miejska w Książnicy Beskidzkiej · fot. Książnica Beskidzka

mp / bielsko.info
źródło: Książnica Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.