bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 28 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1739

Rondo z imieniem Marii Koterbskiej. Jednogłośna decyzja radnych

Podczas sesji 25 sierpnia Rada Miejska Bielska-Białej zdecydowała, aby rondo zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic: PCK i Stefanii Sempołowskiej nosiło imię Marii Koterbskiej. Wniosek w sprawie uhonorowania Marii Koterbskiej został złożony przez radnych Jacka Krywulta oraz Rafała Ryplewicza.

Reklama

Rondo im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej
Rondo im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Maria Koterbska to ikona stolicy Podbeskidzia. Była lubianą i cenioną przez widownię wokalistką, artystką, która - będąc zawsze uśmiechniętą, pełną energii i pogody ducha osobą - zachwycała swoim wyjątkowym talentem wokalnym. Artystka całe swoje życie związana była z rodzinnym miastem.

Warto podkreślić, że w 1994 roku wygrała plebiscyt na bielszczanina XX wieku i została wpisana do Księgi zasłużonych dla Bielska-Białej. W 1999 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2008 roku - Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Jej niezwykły artystyczny dorobek zasługuje na upamiętnienie w przestrzeni publicznej miasta Bielska-Białej, co potwierdził wcześniej Zespół Ekspercki ds. Nazewnictwa Ulic, Placów oraz Nazw Obiektów Fizjograficznych.

Maria Koterbska
Maria Koterbska · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.