bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 502

Integracja poprzez zabawę. Wspólne zajęcia dla dzieci polskich i ukraińskich

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Integrację poprzez wspólną zabawę propaguje Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Dzięki projektowi Przestrzeń Przyjazna Dzieciom stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież ze społeczności uchodźców i polskiej do wspólnych zajęć. Ich propozycje świetnie mogą wypełnić wakacyjne dni.

Integracja poprzez zabawę. Wspólne zajęcia dla dzieci polskich i ukraińskich
Integracja poprzez zabawę. Wspólne zajęcia dla dzieci polskich i ukraińskich · fot. Materiały organizatora


Zajęcia w większości odbywają się w willi Sixta przy ulicy Mickiewicza 24. I co ważne, są całkowicie bezpłatne. Trzeba się tylko zapisać. Szczegóły są tutaj www.facebook.com/Przestrzeń-Przyjazna-Dzieciom-Простір-дружній-до-дітей-108532491893917.

A na co? Można iść na zajęcia z tworzenia lalek, pacynek i figurek, czy najmłodsi na bajkoterapię. Dla mam z dziećmi stowarzyszenie proponuje zajęcia taneczne. Są też warsztaty z papieru czerpanego i linorytu, z wywoływania zdjęć w ciemni fotograficznej i zajęcia filmowe. W weekendy odbywają się wyjścia w góry. Zabawa i rekreacja to jedno, ale projekt proponuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach językowych, właściwie w każdej grupie wiekowej.

Celem Przestrzeni Przyjaznej Dzieciom jest integracja społeczeństwa, tworzenie przyjaznych warunków oraz pomaganie osobom w kryzysie, przybywającym z terenów objętych konfliktem zbrojnym.

Projekt jest częścią działań Polskiej Misji Medycznej i partnerów lokalnych na terenie ośmiu lokalizacji w Polsce. Inicjatywa została sfinansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj