bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 20 czerwca 2022
  • 15 lipca 2022
  • wyświetleń: 3821

[FOTO] "Maria, Marysia" w BCK. Za nami niezwykły spektakl

W środę, 13 lipca, czyli w dzień urodzin Marii Koterbskiej w Bielskim Centrum Kultury mogliśmy obejrzeć niezwykły spektakl "Maria, Marysia". Został on przygotowany na podstawie wspomnień bielszczanki i legendarnej piosenkarki pod tytułem "Karuzela mojego życia". Na wydarzenie zaprosiły Bielska Piwnica Artystyczna im. Marii Koterbskiej oraz Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej.

Spektakl "Maria, Marysia" - 13.07.2022 · fot. Lucek Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Maria Koterbska, Jasia Koterbska, Kazek Koterbski, Bronek Smoleń, Janek Frankl, Krysia Dobijanka oraz ich koleżanki i koledzy w przedwojennym Bielsku i przedwojennej Białej. Potańcówki na basenie, kąpiele w czystej Białce, tramwaj do Lasu Cygańskiego, ulica Jagiellońska z jej pięknymi sklepami, cukiernia Eugena Frankla, małe kino z muzyką graną na pianinie - to wszystko ukazywał spektakl.

Przedstawieniu patronowały legendy polskiej sceny i telewizji oraz Jarosław Klimaszewski - Prezydent Miasta Bielska-Białej. W rolach głównych wystąpiły Elena Karatnik (młodsza Maria) oraz Angelika Moczała (Maria nastolatka).

"Maria, Marysia". Niezwykły spektakl o Marii Koterbskiej
"Maria, Marysia". Niezwykły spektakl o Marii Koterbskiej · fot. Materiały prasowe organizatora

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.