bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 czerwca 2022
  • 18 czerwca 2022
  • wyświetleń: 929

Kiermasz "Zabawki ratują zwierzaki" na pomoc KOTełkowej Drużynie

Za nami:

Już 18 czerwca w Galerii Sfera powraca akcja "Zabawki ratują zwierzaki". W najbliższej edycji bielszczanie będą mogli pomóc Stowarzyszeniu KOTełkowa Drużyna, pomagającej wolnożyjącym i schroniskowym kotom. Już dziś można przynosić niepotrzebne zabawki do Punktu Informacyjnego Galerii.

Kiermasz "Zabawki ratują zwierzaki" na pomoc KOTełkowej Drużynie
Kiermasz "Zabawki ratują zwierzaki" na pomoc KOTełkowej Drużynie · fot. Galeria Sfera


Koty to bez wątpienia przyjaciele człowieka. Z danych firmy badawczej Euromonitor wynika, że w polskich domach żyje ich nawet 6 milionów. Podobno ich mruczenie pomaga łagodzić stres i ból. Niestety nie wszystkie koty mają zapewnione dobre warunki do życia, dlatego Galeria Sfera wspólnie z Fundacją Ekologiczną "Arka", podczas najbliższej edycji cyklicznej akcji "Zabawki ratują zwierzaki", będą zbierać środki dla jednego z największych domów tymczasowych dla kotów na Podbeskidziu - zazwyczaj przebywa w nim około 30 do 40 zwierzaków.

Co zrobić, aby kot dobre życie miauuu?Wystarczy przynieść niezniszczone zabawki niemal każdego rodzaju (oprócz pluszaków) do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera w godzinach 9.00 - 21:00. Następnie trafią one w bardzo okazjonalnych cenach na kiermasz, który odbędzie się 18 czerwca. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna z Bielska-Białej.

- Dzięki dobrym sercom mieszkańców Podbeskidzia w poprzednich edycjach akcji "Zabawki ratują zwierzaki" mogliśmy pomóc wielu ośrodkom, których celem jest pomoc i leczenie dla często bezdomnych i najbardziej potrzebujących zwierząt. W najnowszej odsłonie ponownie chcemy wspierać KOTełkową Drużynę i wspólnymi siłami zapewnić dobrą przyszłość kotełkom - mówi Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji ARKA.

- Celem naszej działalności jest opieka nad wolno żyjącymi i schroniskowymi zwierzętami, które w ogromnych ilościach trafiają pod nasze skrzydła. My chcemy im zapewnić nowe życie lecząc, zapewniając opiekę, sterylizując, dokarmiając i na końcu znajdując nowe domy, w których będą miały szanse znaleźć kochających właścicieli. Cieszymy się, że Galeria Sfera wraz z Fundacją ARKA po raz kolejny oferuje swoją pomoc. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu - mówi Iwona Gorzkowska, założycielka i prezeska Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna.

Warto zatem zarezerwować sobie czas i odwiedzić Galerię SFERA w sobotę 18 czerwca, sprawiając, aby każdy kot miał dobrą przyszłość.

mp / bielsko.info
źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.