bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 11 czerwca 2022
  • 12 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1520

Ostatni frontman legendarnego Genesis wystąpi w BCK

Ray Wilson wystąpi 18 października w Bielskim Centrum Kultury! Ostatni frontman legendarnego Genesis, zaprezentuje podczas koncertu zarówno twórczość solową jak i największe przeboje tej kultowej grupy. W tym roku ukazał się najnowszy album artysty - „The Weight of Man”, a pochodzące z niego premierowe kompozycje także zabrzmią podczas nadchodzącej trasy.

Ray Wilson podczas koncertu
Ray Wilson podczas koncertu · fot. Justyna Szadkowska


Ostatnie lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne. W 2016 r. na rynku pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty: akustyczny “Song for a friend” oraz “Makes me think of home” o bardziej elektrycznym brzmieniu. W 2017 roku wydany został album Live pt. “Time and Distance”. W tym samym roku Wilson wydał swoją pierwszą płytę w formacie Blu-Ray. To zarejestrowany w niemieckim studio ZDF Bauhaus ekskluzywny, zagrany dla niewielkiej widowni koncert.

Z kolei w 2019 roku ukazał się na rynku album podsumowujący ostatnie 20 lat kariery solowej - UPON MY LIFE. Ostatnie wydawnictwo Raya Wilsona - The Weight Of Man określony został przez krytyków muzycznych jako „empatia i dusza, emocja i realizacja, doświadczenie i dreszcz rozczarowań, zrozumienie i nadzieja. Nie ma wypełniaczy, każda piosenka mogłaby być samodzielnym singlem”.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów, ceniony szczególnie za charyzmę sceniczną i zawsze wysoką formę koncertową.W 1996r. Ray Wilson roku zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty zespołu GENESIS. Jako frontman tej legendarnej grupy współtworzył kultowy album „Calling All Stations“. W marcu 2010r., zespół GENESIS został przyjęty do słynnego „Rock’n‘Roll Hall of Fame“, jako jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów wszechczasów.

RAY WILSON, Bielskie Centrum Kultury 18 października 2022, g. 18.00. Bilety w cenie 120 zł. Zniżki: Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+

Bilety można zakupić tutaj.

mp / bielsko.info
źródło: www.bck.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.