bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 10 czerwca 2022
  • 11 czerwca 2022
  • wyświetleń: 834

Wakacyjna odsłona akcji "Książka wspiera bohatera" w Sferze

Za nami:

Już 11 czerwca w Galerii Sfera odbędzie się kolejna edycja akcji „Książka wspiera bohatera”. Całkowity dochód z niej zostanie przeznaczony na prowadzenie zajęć dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Książki już dziś można przynosić do Punktu Informacyjnego w Galerii SFERA I.

Wakacyjna odsłona akcji "Książka wspiera bohatera" w Sferze
Wakacyjna odsłona akcji "Książka wspiera bohatera" w Sferze · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


- Zbliżający się początek wakacji to znakomity czas, by zaopatrzyć się w przydatne lektury na letni odpoczynek oraz pomóc planecie i potrzebującym. „Książka wspiera bohatera” to inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy kiermasz dając im „drugie życie”, a zebrane środki przeznaczamy na realną i konkretną pomoc. Książki przynosimy do Punktu Informacyjnego w Galerii SFERA I, ale w naszym mieście i okolicy jest już kilkanaście miejsc, w których również można to zrobić - wyjaśnia Fundacja Ekologiczna ARKA.

Przynieś książki już teraz- Zachęcamy wszystkich do przynoszenia nieużywanych książek do punktu informacyjnego w Galerii I. Na pewno każdy z nas ma na swoich domowych regałach pozycje, które już na pewno nie przeczyta. Dając im drugie życie, pomagamy nie tylko podopiecznym z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych z Bielska Białej i okolic, ale również dokładamy małą cegiełkę do troski o naszą planetę - mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii Sfera.

Wakacyjna odsłona akcji "Książka wspiera bohatera" w Sferze
Wakacyjna odsłona akcji "Książka wspiera bohatera" w Sferze · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


Aby dołączyć się do działania, wystarczy przynieść niepotrzebne, przeczytane lub zalegające książki do Punktu Informacyjnego Galerii, działającego w godzinach od 9.00 do 21.00. Następnie zostaną wystawione na kiermaszu 11 czerwca.

- „Książka wspiera bohatera” już na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń. Kontynuując sukcesy poprzednich edycji, zachęcamy wszystkich do przynoszenia swoich książek z historiami, w które mają szanse poznać nowe osoby. Połączenie książkowych inspiracji z pomaganiem najbardziej potrzebującym mieszkańcom w okolicy sprawdza się doskonale i liczmy, że w czerwcu będzie podobnie! - zachęca Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

mp / bielsko.info
źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.