bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 1 czerwca 2022
  • 6 czerwca 2022
  • wyświetleń: 422

Wernisaż wystawy "Malarstwo i piękno" w Książnicy Beskidzkiej

Za nami:

Książnica Beskidzka zaprasza 6 czerwca o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy prac artystów nieprofesjonalnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod tytułem "Malarstwo i piękno".

Malarstwo i piękno

Myślimy „malarstwo” i w naszych umysłach pojawiają się: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael. Myśląc „piękno”, widzimy oczyma wyobraźni obrazy Boznańskiej, Wyspiańskiego, Fałata… naszego Pana prof. Ernesta Zawady.

Tworzymy piękno, malując. Równocześnie przenosimy na płótno zjawiska, które nas inspirują, zachwycają.
Malarstwo i piękno wprowadziło nas w krąg sztuk wyzwolonych. Tworzymy piękne obrazy wieloma technikami, które doskonalimy, pracując w zespole razem na zajęciach plastycznych pod kierunkiem Pana prof. Ernesta Zawady.

Pięknem i malarstwem wypełniamy przestrzeń i czas naszego życia, wypełniamy przestrzeń naszych domów; czas, który mamy na skupienie się nad naszym płótnem, używając farb, pasteli, pędzli.
Tworzymy wystawy naszych prac, naszych dzieł malarskich.

Jesteśmy w zespole bardzo aktywnym twórczo, wzajemnie się inspirujemy, aktywizujemy do podjęcia tworzenia nowych prac w ulubionych technikach, rozwijamy nasze nowe możliwości. Ciągle mamy zapał i pasję do malowania, do uwidaczniania piękna, które rodzi się w naszych umysłach.

Malując, chcemy pokazać piękno, które nas otacza w naszym świecie, w przyrodzie, w twarzach, w naszych mikrokosmosach.

Ponieważ istniejemy, dajemy z siebie światu to, co mamy najlepszego, to, co teraz pojawia się spod naszych pędzli, malując farbami, piórkiem czy pastelami na naszych podobraziach. W naszym Zespole Plastycznym realizujemy piękną stronę życia.

Halina Klimczyk-Gawęda


Wystawę można zwiedzać do 30 czerwca.

mp / bielsko.info
źródło: Książnica Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.