bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 31 maja 2022
  • 1 czerwca 2022
  • wyświetleń: 491

Dzień Dziecka ze sztuką w Galerii Bielskiej BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, Galeria Bielska BWA zaprasza dzieci i dorosłych na warsztaty i wystawy. Odbędą się one w godzinach od 12.00 do 20.00. Wstęp bezpłatny!

Dzień Dziecka ze sztuką w Galerii Bielskiej BWA
Dzień Dziecka ze sztuką w Galerii Bielskiej BWA · fot. Galeria Bielska BWA


Kwiaty, zwierzęta, figury geometryczne, proste symbole i nadruki - w Galerii Bielskiej BWA na dzieci będą czekały różnorodne szablony, wałki i farby. Edukatorzy galerii pokażą, na czym polega sztuka odbijania szablonów. Chętni do takiej zabawy muszą przynieść ze sobą coś, na czym szablon można odbić, czyli najlepiej białą - ale możliwy jest też inny jednolity kolor - koszulkę czy też torbę. Każde dziecko będzie mogło stworzyć własne dzieło. Na zapominalskich będą czekały arkusze papieru, na których także będzie można odbić wybrany szablon.

W Dniu Dziecka prezentowane w galerii wystawy sztuki dostępne będą bezpłatnie. Na widzów czekają dwie wystawy główne: „Świat nie istnieje” - wystawa malarstwa Pawła Jarodzkiego, zmarłego niedawno twórcy legendarnej wrocławskiej grupy LUXUS - oraz „Niebieskie zboże” - wystawa nawiązująca do mało znanych fragmentów historii Polski i Ukrainy autorstwa Mikołaja Sobczaka, laureata najnowszej edycji Paszportu „Polityki” w dziedzinie sztuk wizualnych.

W Klubokawiarni Aquarium, na I piętrze galerii, prezentowana jest niewielka wystawa zatytułowana „Kwiaty dla Kateryny” - można zobaczyć plon warsztatów malarskich organizowanych w Świetlicy im. Kateryny Biłokur, zorganizowanej w Willi Sixta przez Galeria Bielska BWA dla dzieci i osób dorosłych, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Bielsku-Białej.

Dzień Dziecka w Galerii Bielskiej BWA
środa, 1 czerwca 2022
wystawy dostępne w godz. 12.00-20.00
warsztaty w godz. 16.00-20.00
Wstęp bezpłatny.

mp / bielsko.info
źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj