bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 maja 2022
  • wyświetleń: 256

Placówki MDK z nowym sprzętem do prowadzenia edukacji kulturalnej

Realizowany od ubiegłego roku przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz projekt „Kultura w sieci - sieci kultury” przeszedł do ostatniej fazy realizacji. Dzięki pozyskaniu grantu w ramach projektu systemowego "Konwersja cyfrowa domów kultury", placówki bielskiego MDK otrzymały nowy sprzęt do prowadzenia edukacji kulturalnej oraz działań animacyjnych on-line i w sposób cyfrowy.

"Kubiszówka" z dofinansowaniem z Narodowego Centrum Kultury
Placówki MDK z nowym sprzętem do prowadzenia edukacji kulturalnej · fot. UM Bielsko-Biała


Przedsięwzięcie umożliwia realizację działań z zakresu edukacji medialnej, wspólne odkrywanie świata wirtualnych obrazów, tworzenie za ich pomocą własnych twórczych wypowiedzi, dialogowanie z różnymi tekstami kultury. Pozyskanie grantu ma też bardzo praktyczny wymiar. Dzięki pozyskanym środkom wymieniono stary sprzęt komputerowy Kubiszówki, który nie był już w stanie sprostać wymogom programów graficznych. Nowe komputery i monitory umożliwią prowadzenie atrakcyjnych dla młodych ludzi zajęć z programowania, grafiki komputerowej czy animacji poklatkowej.

W domu kultury przy ulicy Słowackiego powstała też pracownia audiowizualna, w których będą nagrywane materiały filmowe, realizowane podcasty czy webinaria. W ramach projektu wyposażenie do studia streamingowego pozyskał też Dom Kultury w Komorowicach. Mobilny charakter sprzętu pozwala na prowadzenie relacji ze zdarzeń organizowanych w różnych placówkach MDK. Obecnie trwają szkolenia z zakresu obsługi nabytego sprzętu.

mp / bielsko.info
źródło: DK Kubiszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.