bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 8 maja 2022
  • 14 maja 2022
  • wyświetleń: 1407

Przed nami majowy kiermasz "Książka wspiera bohatera" w Sferze

Za nami:

„Książka wspiera bohatera”! Kolejna edycja tej popularnej i lubionej przez bielszczan inicjatywy odbędzie się 14 maja. To dobry moment, aby miłośnicy literatury znaleźli książki na ciepłe wiosenne i letnie wieczory oraz przy okazji zrobili wiele dobrego - dla dzieci z bielskich domów dziecka oraz dla planety.

Przed nami majowy kiermasz "Książka wspiera bohatera" w Sferze
Przed nami majowy kiermasz "Książka wspiera bohatera" w Sferze · fot. Galeria SFERA


Piękna majowa pogoda pozwala cieszyć się aktywnościami na łonie przyrody i oddychać pełną piersią. Korzystając z uroków tej pory roku, warto zastanowić się nad losem naszej planety i tym, jak możemy ją wesprzeć oraz przy okazji pomóc ośrodkom opiekuńczym z regionu. Galeria SFERA zaprasza w maju wszystkich mieszkańców Bielska-Białej i okolic do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji „Książka wspiera bohatera”.

Aby wziąć w niej udział, wystarczy przynieść książki do Punktu Informacyjnego w Galerii I, który czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 21.00. Książki następnie trafią na kiermasz charytatywny 14 maja. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz lokalnych świetlic środowiskowych i domów dziecka.

- Akcja „Książka wspiera bohatera” to nie tylko cykliczna pomoc, dzięki której możemy organizować różne wartościowe zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. To również wdrożenie w praktyce idei drugiego obiegu przedmiotów, realizowane przez nas od lat w formie różnego rodzaju kiermaszów czy w naszej codziennej działalności, jak np. recykling bannerów reklamowych. Dawanie drugiego życia właśnie książkom ma również szczególną wartość dodaną, ponieważ promuje czytelnictwo - komentuje Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.

„Książka wspiera bohatera” to cykliczna akcja organizowana wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA. Na kiermaszach znaleźć można książki używane, ale w dobrym stanie - od literatury dla najmłodszych, przez różniejsze gatunki fikcji, aż po książki kulinarne, reportażowe czy poradnikowe.

- W ubiegłym roku udało się zgromadzić łącznie ponad 5 tysięcy książek, a cały dochód z ich sprzedaży, prawie 25 tysięcy złotych, przeznaczyliśmy na warsztaty i bilety do kina dla dzieci i młodzieży. To kolejna edycja kiermaszu w tym roku, poprzednim razem wsparliśmy dzieci z Ukrainy - za każdym razem jest to więc szczytny cel. Liczymy zatem na wysoką frekwencję i serdecznie zapraszamy do odwiedzin Galerii SFERA już 14 maja - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Sobotni kiermasz rozpocznie się o godzinie 9.00 w Foyer Galerii II.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.