Reklama

Rozrywka

  • 26 kwietnia 2022
  • 10 maja 2022
  • wyświetleń: 3135

[FOTO] Za nami XI Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Pokaz mody Beaty Bojdy i występ Artis Symphony Orchestra 9 maja w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej uświetnił XI Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia.

XI Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia - 9.05.2022 · fot. UM Bielsko-Biała


9 maja na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbył się charytatywny spektakl "Europa jest kobietą". Wydarzenie rozpoczął pokaz kolekcji Ethno przygotowanej przez Beatę Bojdę.

- Ethno wyraża społeczność, grupę ludzi i tradycje. Przy tworzeniu kolekcji skorzystałam z elementów rękodzieła, jakim są koronki koniakowskie czy też tkaniny z okolic Żywca, Jeleśni. Inspiracją dla mnie były kobiety, które do tej pory próbują zachować tradycje i przekazywać ją następnemu pokoleniu. Jak widać, kolekcja jest eklektyczna - miks stylów i zapożyczeń z kultury polskiej, europejskiej a nawet indyjskiej. Dzięki temu jest ona dla wszystkich - mówiła Beata Bojda. Kolekcja Ethno była niedawno pokazywana na Expo w Dubaju, a już niedługo zagości w Budapeszcie.

Obecny w Teatrze Polskim prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podkreślił rolę kobiet na wszystkich płaszczyznach życia. Zwrócił szczególnie uwagę na pomoc Polek dla kobiet ukraińskich, które schroniły się przed wojną w Bielsku-Białej. Podziękował im za wrażliwość i niebywałą aktywność, wręczając kwiaty Grażynie Staniszewskiej, która od samego początku stoi na czele Centrum Integracji Obcokrajowców pomagającego uchodźcom.

Ucztą dla uszu był występ Artis Symphony Orchestra w spektaklu muzycznym zatytułowanym Chaja & Edith. To historia dwóch kobiet, które nigdy się nie spotkały, choć wiele ich łączyło. Obie swoje dziecięce lata przeżyły w biedzie, ale dzięki odwadze, życiowej energii oraz przebojowości udało się im podbić świat. To narracja o odwadze i niezłomności dwóch małych-wielkich kobiet, które obok siły charakteru połączyło… 147 cm wzrostu.

XI Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia odbył się pod honorowym patronatem poseł Mirosławy Nykiel. Cały dochód z wydarzenia Europa jest kobietą przeznaczony zostanie na pomoc Ukrainie.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj