bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 31 marca 2022
  • wyświetleń: 1898

Bielskie teatry z sześcioma nominacjami do Złotych Masek!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Teatr Polski w Bielsku-Białej otrzymał cztery, a Teatr Lalek Banialuka dwie nominacje do teatralnej nagrody "Złota Maska". Jest ona przyznawana corocznie za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej, a jej długa tradycja sięga 1968 roku.

Reklama

złote maski
Bielski Teatr Polski z czterema nominacjami do Złotych Masek! · fot. Materiały prasowe


Nominacje w 54. edycji nagrody teatralnej Złote Maski w województwie śląskim ogłoszono w środę, 30 marca. Do nagród kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

Teatr Polski w Bielsku-Białej otrzymał nominacje w kategoriach:
  • Rola kobieca w spektaklach dramatycznych - Marta Gzowska-Sawicka za rolę Dupy w spektaklu „Krum” Hanocha Levina w reżyserii Małgorzaty Warsickiej,
  • Rola męska w spektaklach dramatycznych - Przemysław Kosiński za rolę Tugattiego w spektaklu „Krum” Hanocha Levina w reżyserii Małgorzaty Warsickiej,
  • Rola wokalno-aktorska - duet: Tomasz Lorek za rolę Boyda i Rafał Sawicki za rolę Jeda w spektaklu „The Big Bang, czyli Wielki Wybuch” Boyda Grahama w reżyserii Tomasza Dutkiewicza,
  • Scenografia - Agata Skwarczyńska za scenografię do spektaklu „Krum” Hanocha Levina w reżyserii Małgorzaty Warsickiej.


Teatr Lalek Banialuka otrzymał nominacje w kategoriach:
  • Aktorstwo lalkowe w teatrach lalkowych - Włodzimierz Pohl za rolę Józefa K. w „Procesie” Franza Kafki w reżyserii i scenografii Konrada Dworakowskiego w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej.
  • Aktorstwo lalkowe w teatrach lalkowych - Radosław Sadowski za rolę w spektaklu „Smoki” Maliny Prześlugi w reżyserii Anny Nowickiej w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej.


Ponadto w kategorii "Nagroda specjalna" nominowany został Piotr Klimek za muzykę do spektaklu „Proces” Franza Kafki w reżyserii i scenografii Konrada Dworakowskiego w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej.

Nagrody Artystyczne „Złota Maska" przyznawane są corocznie od 1968 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj