bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 27 marca 2022
  • 3 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1848

[WIDEO] Po dwóch latach powraca festiwal "Sacrum in musica"

Za nami:

Po dwóch latach przerwy powraca znany i lubiany Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu - Sacrum in Musica. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 4 do 7 kwietnia.

sacrum in musica
Po dwóch latach powraca festiwal "Sacrum in musica" · fot. mat. prasowe


Cztery festiwalowe koncerty zabrzmią w czterech różnych miejscach. Koncert inauguracyjny odbędzie się w kościele na osiedlu Karpackim. Muzykę Corellego i Pergolesiego będzie wykonywać Bielska Orkiestra Kameralna i soliści.

Następnego dnia festiwalowy koncert odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim w Starym Bielsku. Wystąpi Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” - czołowa w Polsce kameralna grupa śpiewacza, utworzona w 1990 r. przez kierującą do dziś zespołem charyzmatyczną i cieszącą się szczególnym uznaniem dyrygentkę Annę Szostak. Śpiewakom będzie towarzyszył saksofonista, organista oraz wiolonczelista.

Loading...


6 kwietnia Festiwal przeniesie się do sali ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim, gdzie wystąpi grupa Neoklez - łącząca muzykę klezmerską, world music i nowoczesne elektroniczne brzmienia.

Finałowy koncert Sacrum in Musica odbędzie się w sali Bielskiego Centrum Kultury. Tego wieczoru zabrzmi muzyka gospel w wykonaniu Bielskiego Chóru Gospel i Briana Fentressa.

Szczegóły festiwalu można znaleźć na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Bilety w cenie 40 zł (każdy koncert) - JUŻ W SPRZEDAŻY. Zniżki: Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+.

Po dwóch latach powraca festiwal "Sacrum in musica"

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.