Reklama

Rozrywka

  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2218

"Beskidzkie Betlejem" w BCK z okazji 25-lecia Miejskiego Domu Kultury

W niedzielę, 12 grudnia w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbyła się premiera widowiska muzycznego "Beskidzkie Betlejem", które zostało przygotowane z okazji 25-lecia MDK Bielsko-Biała.

"Beskidzkie Betlejem" w BCK z okazji 25-lecia Miejskiego Domu Kultury - 12.12.2021 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


W programie premierowego widowiska muzycznego znalazły się najpiękniejsze tradycyjne polskie kolędy i ludowe pastorałki w znakomitych aranżacjach Jacka Obstarczyka, które przeplatane były opowieściami o zwyczajach i obrzędach panujących w górach oraz ciekawostkami na temat Miejskiego Domu Kultury.

Podczas wydarzenia wystąpili Bielski Chór Gospel z towarzyszącym bandem i Michał Czulak Czulens, Chór Męski Harfa, Chór Echo, Kapela Góralska Beskid, Kapela Beskidek, Kapela Cuda Wianki, Kapela Śtudry, Dziecięcy Chórek Pinokio, Zespół Melodyjka, Zespół Retrospekcja, Anna Majeranowska, Małgorzata Langner, Antonina Romanowska, Tigran Vardikyan.

Prowadzenie: Aneta Legierska i Irek Bieleninik.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj