Reklama

Rozrywka

  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 2530

[FOTO] Za nami wyjątkowy koncert w Willi Sixta w ramach dni miasta

Do bajkowo oświetlonego ogrodu wokół Willi Sixta 30 sierpnia wieczorem przyszło, mimo zimna, wielu bielszczan, by posłuchać młodego bielskiego jazzu w wykonaniu grupy Kosmonauci. To był pierwszy z koncertowych wieczorów w willi, współtworzących program tegorocznych Dni Bielska-Białej.

Koncert w Willi Sixta - 30.08.2021 · fot. Krzysztof Morcinek / Galeria Bielska BWA


Iluminacje, koncerty - prezentujące co wieczór inną muzykę, spacery po różanym ogrodzie, pod pomnikowymi drzewami, wśród których jest piękny miłorząb japoński - z wszystkich tych elementów Galeria Bielska BWA zbudowała program pod inspirującą nazwą Galeria zmysłów w Willi Sixta. Jego zrealizowaniu mogła przeszkodzić fatalna, deszczowa pogoda, ale się jej nie udało.

Na ogrodowym koncercie Kosmonautów (zespół tworzą zaprzyjaźnieni ze sobą absolwenci i uczniowie bielskiej szkoły muzycznej: Jan Pieniążek - perkusja, Bartłomiej Lucjan - kontrabas, Tymon Kosma - wibrafon, Miłosz Pieczonka - saksofon) organizatorzy doliczyli się ok. 200 widzów, których nie odstraszyło zimno i groźba deszczu.

Koncert Goorala, także bielszczanina, ale grającego mix muzyki klubowej i elektronicznej, musiał się jednak odbyć pod dachem, w efektownej sali rautowej Willi Sixta - 31 sierpnia wieczorem lało bowiem jak z cebra. Gooral (w cywilu nazywa się Matusz Górny) zaprezentował się solo na syntezatorze, piszczałkach, okarynach, procesorach efektów i komputerze przed ok. stuosobową publicznością.

- Było zjawiskowo - mówi dyrektorka Galerii Bielskiej BWA Agata Smalcerz. - Kosmonauci świetni, Gooral też, kiedy grał w sali rautowej, za jego plecami rozbłyskała kolorowymi światłami ściana deszczu. Przekonałam się, że ogród przy Willi Sixta to miejsce stworzone do takich imprez, myślę o wybudowaniu tam muszli koncertowej - planuje dyrektorka.

Prócz zachwytów estetycznych wieczory w Willi Sixta mimochodem posłużyły też budowaniu bielsko-bialskiej tożsamości. - Okazało się, że taki koncert młodzieżowy to jeden ze skuteczniejszych sposobów dotarcia do młodych z dziedzictwem miasta - mówi o wieczorze z Gooralem Ada Piekarska z BWA. - Obok mnie tańczyło dwóch młodych chłopaków, nagle jeden szturcha drugiego i mówi: Ty, k..., a kto to był właściwie ten SIXT? Budujące - dodaje.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj