bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 7 lipca 2021
  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 1211

"Kadry uczuć" - poetycko-muzyczny wieczór w MIKRZE

Za nami:

MIKRA, czyli Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich serdecznie zaprasza w piątek, 16 lipca o godzinie 18.00 na poetyckie spotkanie z Renatą Morawską.

Reklama

"Kadry uczuć" - poetycko-muzyczny wieczór w MIKRZE
"Kadry uczuć" - poetycko-muzyczny wieczór w MIKRZE · fot. DK "Mikra"


Kolejny wieczór "Integracyjnych spotkań z kulturą" spędzimy w objęciach ERATO - opiekunki poezji miłosnej. "Kadry uczuć", czyli poetycko-muzyczny wieczór będzie połączeniem spotkania autorskiego bielskiej poetki Renaty Morawskiej z wieczorem poezji śpiewanej - muzycznymi interpretacjami utworów poetki w interpretacji zespołu Retrospekcja.

Widzowie usłyszą wiersze poświęcone miłości, sensowi życia wobec nieustannej zmienności, której doświadczamy, oraz przemijaniu. Często występują w nich motywy przyrodnicze - jako punkty odniesienia dla człowieka wobec tajemnicy istnienia, a także mądrości i siły, która płynie od natury.

Renata Morawska - poetka, instruktorka teatralna, koordynatorka projektów edukacyjno-artystycznych. Zawodowo związana z działalnością kulturalną i oświatową Bielska-Białej i regionu, a od czterech lat z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, którym obecnie kieruje. W 2016 roku przygotowała retrospektywny zbiór wierszy "Było minęło jest", który został wydany w kwietniu 2017 roku przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. W 2020 roku został wydany nowy tomik "Prawie stałość" z wierszami z lat 2017-2018.

Retrospekcja - zespół powstał w 2013 roku jako nowy i interesujący projekt szóstki muzyków z Bielska-Białej, tworzących zespół Magnificat. Na swoim koncie mają dwie płyty - debiutancki krążek "Odrodzona nadzieja" oraz wydany w 2013 roku album "Pozytywy". Są Laureatami licznych festiwali, przeglądów i konkursów ogólnopolskich.

WSTĘP WOLNY!
Obowiązują zapisy:
  • telefonicznie 33 816 34 57 lub 571 229 437
  • mailowo: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

mp / bielsko.info

źródło: Miejski Dom Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.