bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 11 czerwca 2021
  • 12 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1402

Bielskie Centrum Kultury zaprasza na romantyczny recital

Za nami:

Utwory Fryderyka Chopina są chyba najbardziej rozpoznawalnymi kompozycjami na całym świecie. Wszystkie walce i ballady wielkiego romantyka usłyszymy już w sobotę, 12 czerwca, w Bielskim Centrum Kultury podczas recitalu fortepianowego Grzegorza Niemczuka.

Reklama

Bielskie Centrum Kultury zaprasza na romantyczny recital
Bielskie Centrum Kultury zaprasza na romantyczny recital · fot. BCK


Będzie to spotkanie z pianistyką na najwyższym światowym poziomie. W pierwszej części koncertu muzyk zaprezentuje komplet walców wydanych za życia kompozytora, zaś w drugiej części usłyszymy 4 poetyckie i dramatyczne ballady.

Grzegorz Niemczuk jest niezwykle utalentowanym pianistą klasycznym, od niedawna mieszka w Bielsku-Białej. Do tej pory wystąpił z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 34 kraje na 6 kontynentach. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie: Carnegie Hall, Steinway Hall w Nowym Jorku, Kioi Hall, Tokyo Bunka Kaikan w Tokio, Beijing Concert Hall w Pekinie, Quintai Concert Hall in Wuhan, Guotai Arts Center in Chongquing, Busan Cultural Center w Busan, Teatro Puccini w Mediolanie, Teatro Sergio Cardoso w Sao Paulo, Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Victoria Concert Hall w Singapurze, Muzeum F. Liszta w Weimarze, Konserwatorium Muzyczne w Shanghaju, Carskie Sioło w Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Teatr Wielki Opera Narodowa, Zamek Królewski w Warszawie.

mp / bielsko.info

źródło: www.bck.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.