bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 12 maja 2021
  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 9020

Bielszczanie przyłączyli się do bicia rekordu grania piosenki Hendrixa

W tym roku nie udało się pobić rekordu wspólnego grania sławnego przeboju Jimmy’ego Hendriksa "Hey Joe". Gitarzyści grali 19 czerwca m.in. w Bielsku-Białej obok Domu Kultury w Kamienicy. Może uda się za rok.

Bielszczanie przyłączyli się bicia rekordu w graniu piosenki Hendrixa
Bielszczanie przyłączyli się do bicia rekordu grania piosenki Hendrixa · fot. UM Bielsko-Biała


Mimo wciąż zmieniających się przepisów dotyczących organizacji imprez w warunkach pandemii, gitarzystom udało spotkać się i zagrać na żywo 19 czerwca we Wrocławiu oraz - dzięki łączom on-line - w wielu miejscach w Polsce i całym świecie.

Loading...


Do akcji włączyli się również miłośnicy Hendriksa w Bielsku-Białej. Miejski Dom Kultury - Dom Kultury w Kamienicy zorganizował u siebie wspólne granie. Spotkanie połączone było z minikoncertem zespołu Factory of Blues, oraz krótką prezentacją taneczną zespołów - Tęczowe Nutki, Fenomen, Psikusy i występem Jana Stachury.

Pierwsza edycja legendarnego już święta gitary odbyła się w 2003 roku. Leszek Cichoński zainicjował na wrocławskim Rynku wykonanie utworu Hey Joe. Zagrało wówczas 588 gitarzystów, co pozwoliło ustanowić nowy rekord Guinnessa. Kilkanaście lat później we Wrocławiu zarejestrowało się już 7.423 fanów gitary. W 2020 roku, w związku z pandemią koronawirusa, 18. edycja imprezy odbyła się w całości w wersji on-line, 1 maja Hey Joe zagrało razem - w domach, w ogrodach, na balkonach - aż 7.998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów - od Polski przez Wielką Brytanii i Hiszpanię po USA.

O wydarzeniuW związku z obostrzeniami rządowymi wynikającymi z pandemii tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata odbyła się wyjątkowo 19 czerwca na terenie Pergoli w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Największa gitarowa orkiestra zagra także online. Wśród potwierdzonych artystów byli m.in. Jan Borysewicz, Patrycja i Grzegorz Markowscy oraz Grzegorz Skawiński. W przyszłym roku impreza ma powrócić na wrocławski Rynek.

Pierwsza edycja legendarnego już święta gitary odbyła się w 2003 roku. Leszek Cichoński zainicjował wówczas Wielką Gitarową Orkiestrę, która na wrocławskim Rynku wykonała słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe”. Zagrało wtedy 588 gitarzystów, co pozwoliło ustanowić nowy rekord Guinnessa. Kilkanaście lat później we Wrocławiu zarejestrowało się już 7423 fanów gitary.

W 2020 roku, w związku z pandemią koronawirusa, 18. edycja imprezy odbyła się w całości w wersji online. 1 maja „Hey Joe” zagrało razem - w domach, w ogrodach, na balkonach - aż 7998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA.

Bieżące informacje o Rekordzie: www.heyjoe.pl, www.facebook.com/GitarowyRekord, www.facebook.com/LeszekCichonskiGuitarWorkshop

ar / bielsko.info
źródło: Miejski Dom Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.