bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 14 maja 2021
  • wyświetleń: 1360

Wystawa Bees&Flowers w Centrum Handlowym Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Za nami:

13 maja w Centrum Handlowym Sarni Stok otwarto wystawę fotografii „Bees&Flowers”. Autorką projektu jest Beata Bojda - artystka, stylistka, absolwentka wzornictwa w łódzkiej Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania. Wystawa została stworzona z inicjatywy Fundacji Apikultura, która aktywnie działa na rzecz pszczół miodnych i ich dobrostanu. Wyjątkowe zdjęcia można oglądać do 2 czerwca.

bees&flowers
Wystawa Bees&Flowers w Centrum Handlowym Sarni Stok · fot. materiały prasowe


Wystawa to kolejne nowatorskie przedsięwzięcie Fundacji Apikultura, premiera projektu odbyła się w listopadzie 2020 roku na rynku w Wadowicach. Fotografie prezentują niesamowity świat miododajnych roślin, skomponowany w delikatne kompozycje.

Głównym elementem jest artystyczne połączenie kwietnej głębi z pięknem i charakterem poszczególnych modelek, biorących udział w przedsięwzięciu. Kompozycje zaskakują nowoczesnym podejściem do stylu i formy, natomiast piękno prezentowanych kobiet zostawia niezatarte wrażenia, w pamięci zwiedzających.

Wystawa powstała w ramach projektu „Małopolska pięknem zachwyca - Bees & Flowers”, który realizowany jest dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego; pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Wadowic, Bartosza Kalińskiego.

wystawa bees


Celem głównym Fundacji Apikultura jest działalność na rzecz nauki, edukacji i oświaty oraz systematyczne upowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego oraz pszczelarstwa. Fundacja realizuje wiele projektów aktywizujących dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów. Dodatkowym uzupełnieniem jej działalności jest kwestia proekologiczna, czyli organizacja i promocja zachowań proekologicznych. Działania fundacji możecie Państwo śledzić na: www.facebook.com/FundacjaApikultura.

Przypomnijmy, że w maju na terenach zielonych tuż przy centrum handlowym Sarni Stok stanęła pasieka. Na razie w ulu mieszka ok. 20 000 pszczół, ale wkrótce zapełnią się 3 nowe ule i pożytecznych owadów będzie 4 razy więcej. Pasieka jest pod opieką pszczelarzy z Życie Miodem Plynące. W dniach 14-15 maja w galerii będzie można za zakupy otrzymać pszczele upominki. Szczegóły na stronie www.facebook.com/sarnistok.

Wystawę fotografii w Sarnim Stoku otworzyły w czwartek: Beata Bojda - autorka wystawy „Bees&Flowers”, Barbara Łysoń - Prezes Fundacji APIKULTURA oraz Anna Waluś - Dyrektor CH Sarni Stok.

O twórczyni:Beata Bojda - makijażystka, stylistka oraz projektantka. Wykładowca makijażu fashion w krakowskiej „Artystycznej Alternatywie”. Współpracuje z wieloma artystami oraz teatrem - twórca nowatorskich kostiumów scenicznych. Dwukrotna laureatka tytułu Artysty Roku. (2015 - kat. Debiut, 2018 - kat. Edytorial). Wyróżniona prestiżowym tytułem „Beauty Industry Icon” w 2015 roku. Absolwentka wzornictwa w łódzkiej Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania, na kierunku projektowanie ubioru unikatowego. W jej autorskim projekcie ETNO skutecznie połączyła elementy sztuki ludowej, współczesną modę oraz nowatorski makijaż. Projekt powyższy zyskał uznanie na całym świecie - prezentowany m. in. w londyńskiej THE BRICK LANE GALLERY oraz w Paryżu, w ramach prezentacji sztuki i kultury polskiej. W każdy czwartek doradza klientom CH Sarni Stok w doborze odpowiedniej garderoby i w odnalezieniu własnego stylu.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj