bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 5 maja 2021
  • 27 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6839

LOTOS Jazz Festival - 23. Bielska Zadymka Jazzowa niebawem

Za nami:

Pierwszy w tym roku polski festiwal jazzowy z udziałem publiczności odbędzie się w Bielsku-Białej! Mowa o LOTOS Jazz Festival - 23. Bielskiej Zadymce Jazzowej, która potrwa w od 23 do 27 czerwca! Na wydarzenie zaprasza Jerzy Batycki - dyrektor festiwalu, który w specjalnym wideo oprowadza po mieście, opowiadając o miejscach festiwalowych wydarzeń! Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi!

ReklamaW tym roku Zadymka odbywać się będzie na świeżym powietrzu - wychodzimy z sal koncertowych i klubów w plener! Festiwal rozpocznie się 23 czerwca "nocą świętojańską" na Szyndzielni. Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy już w marcu, że tego dnia spotkamy się z zespołem Voo Voo, który na Zadymce obchodził będzie jubileusz 35-lecia działalności. Gospodarzem tej niepowtarzalnej nocy koncertowej będzie Wojciech Waglewski, który do udziału w tym wydarzeniu zaprosił znakomitych gości z kraju i zagranicy. Szczegóły już niebawem.

Wśród bielskich lokalizacji festiwalowych znalazły się:

  • Zbocza Szyndzielni - to na nich będzie usytuowana amfiteatralna widownia. Tu będziemy świętować noc świętojańską,
  • Plac Bolka i Lolka przy Galerii Sfera - tu zostanie zbudowana jedna ze scen,
  • Bielski Rynek - to tutaj w ostatni weekend czerwca będzie serce festiwalu, stanie w tym miejscu jedna z głównych scen. Jej gospodarzem i opiekunem artystycznym będzie Wojciech Mazolewski, a prezentować się na niej będzie młodzież z 3 krajów: Polski, Niemiec i Izraela,
  • Tereny pod Szyndzielnią - na placu zostanie zbudowana ekskluzywna hala namiotowa ze sceną, na której wystąpią główne gwiazdy Zadymki,
  • Plac Chrobrego - tu Dorota Koperska zaprezentuje fotorelację z 22 edycji Festiwalu.


Finał Zadymki rozpocznie się w niedzielę, 27 czerwca w samo południe paradą nowoorleańską, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta i turyści. Uczestnicy pójdą w kierunku Ronda Bielskiego Jazzu, a stamtąd skierują się na Rynek - jazzowe serce miasta, gdzie odbędzie się wielki finał 23. Zadymki.

Uwaga! Poszukiwani wolontariusze! Zróbmy razem zadymkę! Jeżeli chcesz dołączyć do grona zadymkowych wolontariuszy wypełnij ankietę:
forms.gle/ViF8Z1w38Fyyaat56

No to jazzu!

bielska zadymka 2021

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.