bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 5 maja 2021
  • 7 maja 2021
  • wyświetleń: 1336

Spotkanie autorskie z fotografikiem Tomkiem Sikorą w Galerii B&B

Za nami:

W piątek, 7 maja o godz. 18.00 Galeria B&B zaprasza na spotkanie online z fotografikiem Tomkiem Sikorą.

Tomek Sikora
Spotkanie autorskie z fotografikiem Tomkiem Sikorą w Galerii B&B · fot. materiały prasowe


Tomek Sikora, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, jeden z bardziej znanych polskich twórców, opowie o swoim życiu z fotografią. Autor ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 84 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii,i gdzie mieszkał przez wiele lat. Jest autorem międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontynental, Singapore Airlines, Reebok.

W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album „Tomek Sikora światłoczuły”, zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot. W 2011 roku powstał album pt. Fryderyk Chopin. Nastroje kompozytora w obrazach fotograficznych Tomka Sikory. W 2014 Boni libri wydał album "Cztery pory roku". W 2018 Agora opublikowała wywiad Doroty Wodeckiej ilustrowany zdjęciami w książce "Kapitalnie".

W roku 2013 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej. W tym samym roku obronił doktorat Sztuk Plastycznych na ASP w Warszawie. Rok później został laureatem nagrody miasta stołecznego Warszawa.

Spotkanie odbędzie się na kanale YouTube Galerii B&B:

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.