bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 4 maja 2021
  • 26 maja 2021
  • wyświetleń: 1241

Zdalny Klub Książki przy Bibliotece Pedagogicznej

Za nami:

Zapraszamy na 38. spotkanie w ramach Klubu Książki, który działa przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Tematem dyskusji będzie książka Aoko Matsudy, „Układ(a)ne”.

Reklama

Zdalne spotkanie na Zoomie odbędzie się 26 maja o godz. 16.30. Serdecznie zachęcamy do lektury i udziału w dyskusji! Prowadzenie: Jarosław Hess.

O autorceAoko Matsuda - japońska pisarka i tłumaczka. Urodziła się w 1979 roku w prefekturze Hyōgo. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Doshisha. Zadebiutowała w 2007 roku. Jej pierwszy zbiór opowiadań Układ(a)ne został nominowany do nagrody im. Yukio Mishimy oraz nagrody Noma w kategorii debiutów literackich.

O książceUkład(a)ne to słodko-gorzkie spojrzenie na współczesny świat, w którym wszyscy jesteśmy do siebie tak podobni, że aż tacy sami. Matsuda przedstawia dylematy kobiet we współczesnym społeczeństwie, absurdy życia korporacyjnego, presji i zobowiązań; pisze o miłości i mniejszościach, kobietach, ale i mężczyznach, ale zawsze w niespodziewany i humorystyczny sposób. W swoich tekstach bawi się formą i strukturą: bohaterowie zmieniają kształty i postać, proza zamienia się w dramat, a poważne tematy nabierają lekkości. Literacki majstersztyk pełen zabaw słownych i rytmu, który sprawia, że teksty wwiercają się w nas i zostają tam na długo.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.