bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 20 kwietnia 2021
  • 28 maja 2021
  • wyświetleń: 2293

Konkurs literacki "Pewnego Razu w Bielsku-Białej..."

Za nami:

Już po raz drugi Kubiszówka organizuje konkurs literacki pod nazwą "Pewnego Razu w Bielsku-Białej..." skierowany do dzieci i młodzieży.

pewnego razu w bielsku


- Serdecznie zachęcamy do podzielenia się z nami rodzinnymi historiami lub stworzenia fikcyjnych opowieści i legend z naszym miastem w tle. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody - zapowiadają organizatorzy.

Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć Jakie przygody przeżywali, mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu? Zapraszamy Was do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie.
Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki, czy po prostu różne, inspirujące Was, miejsca naszego miasta.

Może to być również np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Ciekawym pomysłem byłoby też pojawienie się w Waszych opowieściach postaci historycznych. Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a nawet fantastyczne, jeśli zdecydujecie się na napisanie legendy lub opowiadania fantastycznego.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci od 7 do 12 lat i młodzieży od 13 do 18 lat. Zgłoszenia można przesyłać do 28 maja!

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 11 czerwca, natomiast uroczyste wręczenie nagród nastąpi jesienią.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.mdk.bielsko.pl/dkkubiszowka

Zapraszamy na strony facebookowe:
www.mdk.bielsko.pl/dkkubiszowka
www.facebook.com/kubiszowka

Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

ar / bielsko.info
źródło: Miejski Dom Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.