bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 8 kwietnia 2021
  • 14 maja 2021
  • wyświetleń: 1083

Dookoła Polski 2006 - wystawa w Galerii B&B

Za nami:

Galeria Fotografii B&B przedłużyła wystawę Macieja Plewińskiego zatytułowaną Dookoła Polski 2006 - można ją oglądać na żywo do końca maja przy 1 maja 12. Wstęp wolny!

Maciej Plewiński
Maciej Plewiński - portret · fot. archiwum Macieja Plewińskiego


Maciej Plewiński tak opowiada o swojej wystawie Dookoła Polski 2006:

- W maju 2006 r. dostałem propozycję towarzyszenia sztafecie obiegającej Polskę wzdłuż jej granic. Moją rolą była asekuracja i służenie pomocą biegaczom w razie problemów. Sztafeta biegła non stop przez 12 dni. Starałem się być nie dalej niż godzina jazdy samochodem od biegaczy. Moim planem było fotografowanie przygranicznej Polski. Ruszyłem bez specjalnego przygotowania i czytania przewodników, zdając się na intuicję i los.

Fotografia Macieja Plewińskiego
Fotografia Macieja Plewińskiego · fot. Maciej Plewiński


- Wystawa pokazuje wybór zdjęć, który, mam nadzieję, przekazuje atmosferę tamtego czasu i miejsc. To raczej rzut oka, a nie dłuższe przyglądanie się. Sztafeta ciągle mi uciekała, a ja często zapuszczałem się w meandry wąskich przygranicznych dróg, ciekaw, co kryje się za kolejnym zakrętem. Wyjątkiem jest Kłodzko, gdzie musiałem wymienić sprzęgło w samochodzie i spędziłem tam cały dzień. Z perspektywy prawie 15 lat widzę, jak bardzo warto się ruszyć z miejsca i ruszyć w świat, mając głowę i oczy otwarte na nieznane. Mam nadzieję, że Państwo podzielą mój pogląd... - mówi Maciej Plewiński.

Wernisaż wystawy można było oglądać 9 kwietnia o godz. 18.00 na Facebooku Galerii Fotografii B&B: www.facebook.com/galeriafotografiibielskobiala1992

Loading...

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała, Galeria Fotografii B&B

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.